Zavrieť

Porady

SMS-parkovanie v PÚ

Dobrý deň, viem, že už niekoľko tém je na porade ohľadom účtovania parkovného cez sms, ale ani v jednej téme sa nedopracovalo ku konečnému účtovaniu. Ja by som preto opätovne poprosila skúsenejších, aby sa podelili, ako takýto doklad účtujú v podvojnom účtovníctve. Ja som si vymyslela nasledovne:
Faktúra od Orange 518,343/321 -vo výške hlasových a nehlas.služieb 518,343/355 - parkovné / platil konateľ/ /doklad z internetu o parkovnom/
355/221 - úhrada za parkovné z BÚ
321/221 -úhrada za hlas.a nehlas.služby Orange.
Takto sa mi faktúra od Orange dostane do KV do odd. B2 a doklad za parkovanie do B3. Myslíte si, že je to takto správne? Vopred ďakujem každému za príspevok.
Naposledy upravil alicacka : 28.10.16 at 07:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Poprve: Nemozes uctovat vzniknuty naklad voci aktivnemu uctu 355 na strane D. Ved 355 vznika ma strane MD a zanika na strane D. Mas to opacne. Takze, ked uz cez 355 a bola to teda sukromna platba konatela, tak na zaklade FA Orange 355/321, a uhrada celej faktury 321/221. Samozrejne nezabudnut na to, ze konatel musi uhradit pohladavku voci firme, takze 221/355.
    Podruhe: Nie je mozne uctovat o parkovnom na zaklade FA od mobilneho operatora. Operator je len sprostredkovatelom platby, nie poskytovatelom sluzby. O parkovnom, cestovnom listku, alebo inej sluzbe platenej mobilom je mozne uctovat akoo naklade na zaklade dokladu vystaveneho dodavatelom sluzby, takze treba ist na stranky parkovacej spllocnost a podla ECV si vytlacit doklady a tak dalej...
    alicacka Ďakujem za odpoveď, ale ja som to myslela tak, že ak mi príde výpis, tak na základe výpisu zaúčtujem pohľadávku voči konateľovi, ktorý platil parkovné v mene spoločnosti za služobné auto. A potom, keď mi odovzdá doklad /za parkovné/, tak mi vznikne náklad a zníži sa pohľadávka voči konateľovi. Hm?
    Teda ako píšeš, o parkovnom môžeme účtovať len na základe dokladu vystaveného dodádvateľom služby - tento doklad si pripojím k faktúre od Orange, pričom časť FA za hlasové služby bude na základe faktúry a ide do B2 a časť faktúry bude na základe dokladu od prevádzkovateľa parkoviska, ktoré mi dá konateľ, a ide do B3. Hm?

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    ak nie je možné vytlačiť si doklady od parkovacej spoločnosti, môžem to parkovné zaúčtovať na 518 ako nedaňový náklad ??
    Consultix Mozne je vsetko. Ale dodanit to parkovne uzivatelovi mobilu ako nepenazny prijem, kedze firma zaplatila za neho parkovne...

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Ak nie je mozne vytlacit si doklad o parkovani, uctovala by som cast FA za parkovne ako pohladavku 335/321 a nasledne PPD 211/335 vratenie do pokladni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.