Zavrieť

Porady

Kolko stupnov C ma mat tepla voda z vodovodu v panelaku.

Chcem vas poprosit o info, kolko stupnov ma mat podla predpisov tepla voda, ktora vychadza z vod. baterie v panelakovom byte. Najomnici sa stazuju, ze voda ma iba 30 st.C, co je malo, pri kupani musia napustit vanu iba teplou vodou a smozrejme za nu aj vela platit.
bubkoch tepla voda stoji rovnako ako studena ... to co platis navyse je OHREV vody ... no a ked je ohriata na 30st, tak asi tie naklady na ohrev vysoke nebudu ... :-) a ked tych 30st ma cely barak tak to je jedno ci ma taku teplotu ze musis pustat takmer len teplu ... samozrejme ma mat viac stupnou, reagoval som len na poznamku o plateni
sito Bubkoch, tak to by som. Teplá voda má takú hodnotu, cenu ako teplá voda. K teplej vode je treba pripočítať aj cenu za teplo dodané v teplej vode, že? Čim menej teplá voda, tým menej tepla v nej, teda aj menšie náklady za teplú vodu. Ak ich dodávateľ náhodou nepodvádza, alebo sa nechajú vlastníci bytov úmyselne podvádzať. Ale, kto dnes nepodvádza, nekradne?

Váhosav, Bonaparte, ... te... te... te... atď...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    § 3
    Teplota teplej úžitkovej vody na odbernom mieste
    Dodávateľ teplej úžitkovej vody zabezpečí teplotu teplej úžitkovej vody na odbernom mieste v takej výške, aby teplota teplej úžitkovej vody na výtoku u konečného spotrebiteľa dosiahla najmenej 45 oC a najviac 55 oC pri dodržaní podmienok podľa osobitného predpisu.2)
    (cit z V 630/2005)

    a len tak medzi rečou - keby si si napustila vaňu iba 30 stupňovou vodou - tak by ti veru bola studená .....ve´d teplota tela by mala byť aspoň 36 stupňov - či?

    Kolko stupnov C ma mat tepla voda z vodovodu v panelaku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.