Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady s použitím vlastného motorového vozidla

SZČO začala podnikať vo februári 2016, má vo svojom súkromnou vlastníctve osobné auto... Ako začnem uplatňovať cestovné náhrady na osobné auto, ak nie je zaradené do obchodného majetku... V účtovnom programe nastavím začiatočný stav km, spotrebu a vypočíta mi cestovnú náhradu za prejdenú trasu. Treba nejako zdokladovať ten začiatočný stav ťachometra? čo potom s daňou z motorových vozidiel? za rok 2016 zaplatím v januári 2017 len za alikvótny počet mesiacov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri súkromnom motorovom vozidle evidujes v knihe jazd jazdy súvisiace s podnikaním. Mesačne urobíš vyúčtovanie, ktoré sa skladá zo sadzby základnej náhrady a spotreby PHM. Nákup Phm treba preukázať dokladom o nakupr
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikaoa dakujem za odpoved :-) a netreba teda nejako zdokladovať ten stav ťachometra uplne na začiatku pri zadavaní prvej jazdy? takže do výdavkov sa mi potom dostane mesačne sumár základnych náhrad a celková spotreba PHM? čo v prípade, ak mi nákup PHM prevyšuje spotrebu? Proste nedám všetky doklady o tankovaní do účtovníctva? Ospravedlnujem sa ak sa pýtam tak do detailov, som úplna začiatočníčka...
    avalik stav tachometra v tomto pripade nepotrebujes, dokladujes len sluzubne jazdy, nie sukromne

    k odjazdenym kilometrom potrebujes mat blocky na adekvatny pocet natakovanych litrov - aby si dokladovala ich cenu, ostatne blocky dokladuju cerpanie na sukromne ucely
    nikaoa Aha, v poriadku tak ďakujem za radu, už mi to je jasné :-)
    veronikasad Do účtovníctva nedavas doklady o nákupe phm, tie prikladas iba k vyúčtovaniu.n Pocet najazdených km prepočítavas normovanou spotrebou. Pri výpočte použijes priemernú cenu phm
    nikaoa ano došlo mi teraz som to zadavala do alfy a tam to všetko pekne samo prepočíta, takže potom si po mesiaci iba vytlačím mesačné vyúčtovanie z knihy jázd a k vyúčtovaniu doložím bločky, ktoré som evidovala k služobným jazdám, toť všechno? a teda ešte potom podám to daňové v januári
    veronikasad A do konca januara dan z motorových vozidiel zaplatis
      zbaliť

    tinča je offline (nepripojený) tinča

    tinča
    Dobrý deň.
    Ja by som sa tiež opýtala k tejto otázke. Mám taký istý prípad živnostníka. Používa súkromné MV aj na služobné účely. Chce si uplatniť cestovné náhrady, ale nemá všetky doklady o nákupe PHL. Akú sadzbu použijem? A ako preukážem nákup PHM? Môže si takto cestovné náhrady ulatniť? Ďakujem za odpoveď. Martina
    veronikasad Bez dokladu o nákupe PHM si sadzbu základnej náhrady ani spotrebu PHM uplatniť nemoze

    Cestovné náhrady s použitím vlastného motorového vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.