Zavrieť

Porady

zabudnuté faktúry z roku 2015 - neplatca DPH

klient mi doniesol asi desať faktúr z minulého roka, nie je platcom DPH, vedie jednoduché účt. a jedná sa o prijaté faktúry...je možné ich naúčtovať do roka 2016? alebo musím podávať dodatočné daňové priznanie? zrejme áno...
Naposledy upravil Pendulum : 06.11.16 at 12:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pendulum jednoduché a jedná sa o prijaté faktúry
    1maaja Ak by to boli male sumy a dosle Fa by boli zaplatene v minulom roku, neriesila by som to. Ale ak su dosle Fa z 2015 na vyssie sumy, DDP by som urobila. Nedaju sa zauctovat v r.2016
    1maaja A este doplnim, ak su to vyssie sumy a dosle Fa z r.2015 su zaplatene v r.2016, urobis opravny vykaz za r.2015, tam zvysis zavazky a kedze su Fa zaplatene v r.2016, su aj vydavkom roku 2016. DDP za r.2015 nerobis.
    Pendulum má to svoju logiku, výkaz bol takto totiž odovzdaný nesprávne...
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak boli v roku 2015 aj zaplatené, sú aj výdavkom r. 2015. Je teda potrebné podať DDP.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pendulum áno, to je pravda, ale ak by som ich mala na výpise urgovala by som ich, takže predpokladám, že boli uhradené až v r. 2016, tým pádom by som ich mohla naúčtovať riadne do roku 2016, ešte si overím, či neboli zaplatené cash
    Pendulum a čo tie záväzky? vo výkaze za rok 2015 boli uvedené nesprávne, kedže som o tých faktúrach nevedela...
    Tweety Zaúčtovať do záväzkov r. 2015.
    Pendulum čiže opraviť podaný výkaz o majetku a záväzkov za rok 2015? ak ich tam uvediem až vo výkaze pre rok 2016 nebudú mi sedieť obdobia pred a po...
      zbaliť

    zabudnuté faktúry z roku 2015 - neplatca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.