Zavrieť

Porady

uhrada za stratu casu

Najomca mi sposobil skodu na majetku, ktoru som scasti odstranila sama a scasti dodavatelske firmy, od ktorych mam faktury. Mozem si ja pozadovat bez dokladu urcitu sumu za stratu casu, ktory som vynalozila na opravy majetku vo vlastnej rezii ? Najomca odmietol tieto opravy uskutocnit, musel by si brat dovolenku. Ja som doma, nepracujem ale musela som stravit cas jednak vybavovanim a pritomnostou pri opravach a jednak som sama nieco opravila. Ked pripad postupim na sudne vymahanie, obstoji to pri sude, ked si sama stanovim urcitu sumu za tie moje prace ci za stratu casu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    V kratkosti. Nahrada skody za stratu casu - bez dokladovania - ZABUDNI NA TO.
    Naposledy upravil dmc : 08.11.16 at 17:14

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    alenka57 - zabudni. Teoreticky: budeš pýtať od elektrárni náhradu za tmu, keď sa ti vypáli žiarovka a ty ju musíš vymeniť? Asi nie. Ty si môžeš nárokovať náhradu za škodu (ZDOKLADOVANÚ). Náhradu za stratu času môže požadovať napr, ten, ktorý pre nejaký úradný výkon je nútený niekam cestovať, pričom nemá spoje, ktoré by ho dopravili na miesto v presne stanovený čas, ale musel by cestovať o 2-3 hodiny skôr + za stratu času pri úradnom výkone, ktorý mu zamestnávateľ nepreplatí. Ale všetko to musí mať (opäť) zdokladované.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nie. takéto veci je preto dobré riešiť externe, aby bol doklad. aj keď sú to triviálne veci ako výmena zámku či hocičo iné. Ak teda trváš na úhrade aj za také triviálne veci.

    uhrada za stratu casu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.