Zavrieť

Porady

Preplatky zamestnancov zo ZP za rok 2015 zadávam v mzdách v mesiaci, kedy tieto preplatky zo zdravotnej poisťovne budú pripísané na náš účet zamestnávateľa ?

Nakoľko sme za rok 2015 neuplatňovali zamestnancom odvodovú úľavu vznikli im preplatky na zdravotnom poistení za rok 2015. Zatiaľ tieto preplatky vidím iba v elektronickej komunikácii so zdravotnou poisťovňou, ale neboli nám pripísané na účet zamestnávateľa.

To znamená, že v mzde za mesiac 10/2016 tieto preplatky nezadávam ?

Zadám ich v mesiaci, kedy nám sumu preplatku pripíšu na účet zamestnávateľa ?

Za odpoveď ďakujem.
nebutlabut Ja by som sa chcela opýtať, ako je to so zdanením z príjmov..ak si ten ktorý zamestnanec uplatnoval odpocitatelnu polozku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janulka17 je offline (nepripojený) Janulka17

    Janulka17
    Ja som ich zadala do miezd zamestnancom ešte v minulom mesiaci. Nečakala som, kedy firme nabehnú peniaze na účet. Vyúčtovanie nám bolo doručené, bolo v poriadku. Námietky sme nepodávali, tak nám peniaze určite zdravotná poisťovňa poukáže.

    Marta K. je offline (nepripojený) Marta K.

    ekonómka - PAM Marta K.
    Nám prišli peniaze v mesiaci 11/2016 takže aj preplatky vrátim vo výplate za 11/2016
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    crazynka71 Ja tak isto,možem sa prosím spýtať ked nám prišlo vrátenie preplatkov za zamestnancov ktorí už u nás nepracujú tak im to ako mám vyplatiť??Ďakujem
    Marta K. Normálne tak, ako keby ste vyplácali nejaké nevyplatenie mzdy. Najlepšie keď sa opýtate hot line vášho mzdového programu. Ja mám HUMAN od Houru Žilina a oni k tejto problematike mi poslali presný pokec čo a ako. Neplatných zamestnancov som normálne zaradila do výplat za 11/2016 a potom ich zase dám opäť do archívu.
    crazynka71 teraz som si všimla že tam je rozpis a bol to preplatok za zamestnávateľa takže to nič..zamestnancovi oni preplatok vrátili sami poisťovňa ..dakujem
      zbaliť
    avalik 10.11.16 06:53 priradil do Porady

    Preplatky zamestnancov zo ZP za rok 2015 zadávam v mzdách v mesiaci, kedy tieto preplatky zo zdravotnej poisťovne budú pripísané na náš účet zamestnávateľa ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.