Zavrieť

Porady

Program POHODA - Prenos DPH podľa § 69 ods.12 písm.j Stavebná činnosť

Dobrý deň ako prosím teraz po novej verzii 11400 uvádzate na výstupe a vstupe faktúry prenos podľa § 69 ods.12 písm.j Stavebná činnosť?
- Doteraz som na výstupe pri vystavení faktúry uvádzala UN§69 a teraz ak nemáme žiadne krátenie nákladov, tak mám použiť UDpdp alebo UKpdp?
- A čo s faktúrou prijatou v súv.s § 69 ods.12 písm.j Stavebná činnosť?
AK som doteraz uvádzala fa.v 0 sadzbe DPH, pretože soft.inak nepustil, tak budem pokutovaná?
Ďakujem.
Naposledy upravil SáraE : 11.11.16 at 17:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luci je offline (nepripojený) Luci

    Luci
    Dobrý deň,
    pri vydaných faktúrach som používala doteraz členenie UN§69, faktúry som vystavovala so sadzbou dane 20% a sumu dane som nulovala ručne.
    Teraz keď do novej verzie pridali nové členenia, tak budem používať členenie UDpdp, ktoré mi bude sumu dane nulovať automaticky.
    Prijaté faktúry zapisujem v nulovej sadzbe dane a robím k tomu vymeranie a odpočítanie dane.
    Čo sa týka pokuty pri vystavení faktúry v nulovej sadzbe dane, k tomu sa neviem vyjadriť, ale v praxi sa s takto vystavenými faktúrami stretávam často...akurát nemám pocit, že by pohoda nepovolila vystavenie faktúry len v nulovej sadzbe dane, ja som aj pred verziou 11400 vystavovala faktúry s členením UN§69 so sadzbou dane 20%....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SáraE Nevedela som prísť na rozdiel medzi UDpdp a UKpdp. Skúšala som to hore-dole a nevidela som rozdiel. Potrebujem na pondelok už vystaviť fa.s prenosom a bála som sa či nespravím chybu. A neprišla som na to ako to ten program vlastne ťahá keď zadám UDpdp alebo UKpdp. Ďakujem.
    Luci rozdiel medzi nimi je ten, že UDpdp vstupuje do výpočtu koeficientu DPH a UKpdp nie....
    SáraE Čiže ja keď nepoužívam koeficient, tak môžem použiť UDpdp alebo musím UKpdp? Ďakujem. Začala som už totiž používať UDpdp, tak neviem či mi to bude robiť niekde problém?
      zbaliť

    Program POHODA - Prenos DPH podľa § 69 ods.12 písm.j Stavebná činnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.