Zavrieť

Porady

Zámková dlažba

Prosííím pordte my.Počul už niekto o tom ,že treba stavebné povolenie na zámkovú dlažbu,keď ho chcem zložiť pred dom na verejné priestory ide o 30 m2.
Teraz me s tým začali a niekto nás nahlásil na obecný úrad a pýtali od nás stavebné povolenie, Obecné zastupitelstvo len včera schválil uznesenie v tejto téme,ešte nie je platá. Teraz neviem či môžem kludne dokončiť alebo mám počkať?Hovorili nám že treba povolenie od plynárov,vodárov a cestárov.Podľa nás je to chlúposť .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    andi
    Prosííím pordte my.Počul už niekto o tom ,že treba stavebné povolenie na zámkovú dlažbu,keď ho chcem zložiť pred dom na verejné priestory ide o 30 m2.
    Teraz me s tým začali a niekto nás nahlásil na obecný úrad a pýtali od nás stavebné povolenie, Obecné zastupitelstvo len včera schválil uznesenie v tejto téme,ešte nie je platá. Teraz neviem či môžem kludne dokončiť alebo mám počkať?Hovorili nám že treba povolenie od plynárov,vodárov a cestárov.Podľa nás je to chlúposť .
    Tá ľudská závisť...................................

    Treba mať buď stavebné povolenie, ak nejde o drobnú stavbu alebo ohlásiť drobnú stavbu na úrad. Oni potom vydajú nejaké potvrdenie. Čiže každopádne nejaký papier potrebuješ.
    Pokiaľ sa jedná o zloženie materiálu na iný pozemok ako vlastný cca do 25m2, taktiež je potrebné povolenie.
    Elena Navrátilová
    Určite musíš mať nejaký súhlas na prenájom verejného pozemku. Isto z MÚ, alebo pod koho to patrí.

    andi je offline (nepripojený) andi

    andi
    No a teraz mám pokračovať so zložením ,alebo musím počkať na papiere? Už niekoľkokrát sme boli na obecnom úrade a žiadnu ochotu nevidíme a necítime na vydanie papierov,podľa mňa nevedia že čo treba vydať? Teraz neviem do dvora dostať ani auto, je to hrôza.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    andi
    No a teraz mám pokračovať so zložením ,alebo musím počkať na papiere? Už niekoľkokrát sme boli na obecnom úrade a žiadnu ochotu nevidíme a necítime na vydanie papierov,podľa mňa nevedia že čo treba vydať? Teraz neviem do dvora dostať ani auto, je to hrôza.
    Ak to zložíš=isté problémy.


    Ty by si mal na obecný úrad doniesť oznámenie a oni by mali vydať súhlas. T.j., že súhlasia, aby bol na obecný pozemok dočasne umiestnený stavebný materiál.

    Alebo to zložiť ráno o 3.00 a do 6.00 to upratať do dvora.
    Elena Navrátilová
    Jednoznačne žiadať o prenájom pozemku /obecného, mestského/ písomne. Bohužiaľ. Zbytočne budeš chodiť bez papiera. Na písomnú požiadavku písomnú odpoveď.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som povedala, ze narodny vybor by mohol byt rad, ze mu niekto na svoje naklady dlazdi chodnik.
    Podla zakona povolenie asi treba, ale vo vacsine pripadov sa to riesi sposobom "kdo se moc pta, moc se dovi". V nasej stvrti je vydlazdena viac ako polovica vchodov do domu a este nikoho za to netrestali a ani sa nikto nad tym nepozastavil. Ked prisli prekladat telefonne kable, priestranstvo pod dlazdenim podkopali takym pristrojom (oni to nazvali krtko).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.