Zavrieť

Porady

Môže mi exekútor siahnuť na všetok môj príjem-mzdu?

Dobrý deň,minulý rok som ukončila živnosť a stalo sa,že som ostala dlžná voči zdravotnej poisťovni 670,- eur.Pred mesiacom a pol mi prišiel list od exekútorky na vymáhanie sumy vo výške 1350,-eur aj s jej odmenou,najviac zarážajúce je to,že mi nedala ani možnosť dohodnúť sa na splátkach,list mi bol doručený neskôr,ako mi zablokovala účet a dala zrážať zo mzdy.Chcela som sa s ňou dohodnúť na splátkach,ale nemôžem sa k nej dopracovať.Keďže ja som z Východného Slovenska a ona z Bratislavy,kontaktovala som ju telefonicky,ale za každým so mnou jednala jej zamestnankyňa a nechcela mi ju dať k telefónu.Skúšala som to aj písomne,ale zas mi odpísala len jej zamestnankyňa.K tomu so mnou jednala povýšenecky,pritom som sa chcela iba dohodnúť na splátkach.Môj mesačný príjem je cca 500,- eur,mám dve male deti a ona mi stiahla skoro všetky peniaze,nechala mi 98,- eur z čoho je nemožné platiť deťom škôlku,školu a ja aby som dochádzala do zamestnania,to som jej aj napísala,ale dodnes to ignoruje.Požiadala som podľa paragrafu 104 o uvolnenie životného minima 198,- eur,tie mi papierovo uvolnila,ale v banke som zistila,že mi nechala iba 98,- eur.Ale čo ma najviac naštvalo je to,že dnes mi od nej došiel list,kde mi poslala šek na plnú výšku tj. 1350,- eur,aj keď už polovicu stiahla,mam to aj papierovo dokázane z banky a z vyplatnej pásky.Stale žiada plnú výšku,nechápem to,veď to je nezákonne obohacovanie,hneď som volala a zas ignorácia,vraj mam zaplatiť toľko koľko mi dala,lebo príde spísať majetok a da do dražby.Prosím ak môžete,poraďte mi ako mám ďalej postupovať,lebo už aj kôli tomu sa zadlžujem inde,lebo z 98,- eur sa žiť neda.Zráža mi aj zo mzdy aj z učtu,kde mi prichádza zvyšok vyplaty.Už som úplne zúfala.Ďakujem
Naposledy upravil fugi : 11.11.16 at 11:38
veronikasad Prečo si nereagovala na upomienky zdravotnej poisťovne, týkajúce sa nedoplatku a nežiadala splátkový kalendár priamo od nej ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ zráža zo mzdy, z účtu nemôže, len ho môže zablokovať na dlžnú sumu (samozrejme s ponechaním zákonom stanoveného disponibilného zostatku).
    Ale pokiaľ ti naozaj sťahuje zo mzdy a zároveň z účtu, popritom ti poslala výzvu na zaplatenie dlžnej sumy (šek) - môj názor je - exekútorka pravdepodobne nevie, čo robí. V tom prípade sa obráť (keďže už nemáš možnosť sa voči exekúcii odvolať) na SKE http://www.ske.sk/category/poradna/ (alebo kontakt http://www.ske.sk/kontakt/) s úplným a hlavne pravdivým popisom situácie (doložiť podkladmi je pritom celkom vhodné) - oni si už s ňou (ak prekročí zákon o exekúcii) poriadky urobia (niekedy to vedie i k vylúčeniu z radov exekútorov).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fugi Chcela som to riešiť aj cez SKE ale tam mi povedali,že do 3 mesiacov sa vyjadria,dovtedy ma to ale uplne položí,čo chviľa,nebudem mať ani na cestovne do prace
    misoft No žiaľ, my toto za teba problém nevyriešime, môžeme len poradiť. Takže sa skús obrátiť na príbuzných, rodinu o pomoc. A v prípade, že by si uspela so SKE, potom budeš na ťahu ty - žalobou na exekútorku a na náhradu škody, ktorú spôsobila z titulu svojej funkcie.
    fugi ďakujem za radu,skusim to teda s tou SKE
      zbaliť

    kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

    len skúšam prežiť kobolcs
    kym nesplatis cele, zmen si sposob vyplacanie mzdy na hotovostne a zamestnavatel ti vyplati cca 440 eur. A co sa tyka splatkoveho kalendara, posli mu to dorucenkou Vec : Navrh splatkoveho kalendara. Teda ak si si isty ze naozaj dlhujes tej poistovni, lebo so suhlasom splatkoveho kalendare suhlasis aj dlhom ktory, mozno predtym neexistoval alebo bolo premlcane ci v inej sume., by som zasiel do tej poistovni vypytat si vypis z osobneho uctu. Ak exe odmietne skus este raz s vyssou sumou. Aby to vyslo na max 18 mesiacov cize minimum je okolo 110 eur. Exekutory su svine zneuzivaju svoje postavenie a ze vacsine ludi sa nechce do 5-10 rocneho sudneho sporu.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fugi Ďakujem pekne za radu,skúsim to teda takto
    ivka70 obavam sa, ze ZP uz splatkovy kalendar, ked je vec u exekutora, nama ako povolit
    to ti ZP nepisala skor, ze mas dlh a nesnazila sa s tebou na splatkach ci uhrade dohodnut?
    fugi Zdravotna poistovňa ma v tom obrovsky bordel,sumu,ktoru mi vyčíslila,pýta už po druhy krát,keď mi došiel výkaz nedoplatkov,boli tam aj sumy,ktore som mala zaplatené,mam od toho aj doklady,sumu,ktoru som mala zaplatiť bola 356,- eur,ale je to už na exekúcii samozrejme suma 970,- + odmena exekútorovi vo výške 375,- eur a včera mi ZP poslala novy papier s tou istou sumou za tie iste obdobia,ako už pýta aj exekútorka,neskutočne svinstvo,oni v tom maju bordel a ľudia nato maju doplácať
    misoft Tipnem si VšZP..... s tou mala aj moja 34 problémy.... neevidovali nahlásené zmeny...
    fugi Dôvera
    kobolcs splatkovy moze povolit
    - veritel - v passe
    -inkasna agentura - asi nebola
    -exekutor - tomu to treba poslat
    -sud - ked exekutor bude robit napriek, len tam viac das na pravnika ako teraz dlhujes.
    fugi Už len exekutorka,ale s ňou sa jednať neda,aj keď som chcela,ignoruje listy,už som to riešila aj cez pravnika,dokonca on jej pisal list 2x na splatkovy a ona 2x zamietla,sam bol zhrozený z jej jednania
    BXLmiami Medializuj.
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Neviem prečo vedieš nefunkčnú debatu, nájdi si www. výpočet exekučnej zrážky, nahádž údaje, a ich výsledok napíš exekútorovi, bez tvojho súhlasu ti nemôže viac zraziť a ak si zamestnaná je jedno či berieš mzdu na účet alebo alebo hot. Každý zamestnávateľ MUSÍ postupovať podľa zákona ak by tak neurobil môže mať z toho postih. Exe ti nemá právo ako zamestnancovi blokovať účet, ak je inak sťažuj sa, ale my sme ten nesprávny hrob na ktorom plačeš

    Môže mi exekútor siahnuť na všetok môj príjem-mzdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.