Zavrieť

Porady

Elektromerovy rozvadzac (pripojovacia skrinka)

Ahojte,

Mozno budem miesat hrusky s jablkami, ale chcela by som to pochopit, preto prosim o trochu pochopenia...


Na pozemok mam privedeny kabel J4Bx25mm2. Podla projektu budem potrebovat istic 3x32-40A, tri fazy, 1 tarifa.

Mam si vybrat elektromerovy rozvadzac. Takmer vsetky co pozeram napriklad od znacky hasma maju rovnake parametre, lisia sa len fazami, tarifami, poctom odbernych miest. Ale v zasade maju menovity prud uvadzany do 63A, IP44, do 25mm2... Aatd...

Na eshopovych strankach sa tieto rozvadzace odlisuju aj tym, ze maju uz v cene istic. Vacsinou ale pre mna nepostacujuci. Castokrat ale tieto s isticom su lacnejsieako take bez istica. Preco? Mozem kupit s isticom, vyrazit ho a dokupit istic aky mi vyhovuje? Alebo ked uz k nej bol istic, uz nemozem dat do nej iny?

Dalej, vidim odlisnosti v pomenovaniach (ktore ale vyrobca ani sam neuvadza). Na eshope ich oznacuju ako ER 2.0, ER 1.0, FE 1.0, nasledne nejake pismena Z, W, P a neviem co este. Poradite mi co to znamena, kedze som sa nedopatrala?

Poradite prosim aku skrinku vybrat?

Ano, mohla by som zavolat elektrikara a povedat nrch donesie skrinku. Ale ja by som tomu rada rozumela. Dakujem.

Zuzana
3 komentárov     zbaliť
willma Zuzi ak je dobrý elektrikár, tak ti to aj vysvetlí
zk24 To neznamena, ze clovek nema mat zaujem rozumiet inym veciam. Nemusi byt len uzivatel...
zk24 Willma: Hej, mozno by vysvetlil. Kazdopadne toto je porada, a tak isto ako vysvetlujeme v uctovnictve aj banalne veci, mozno sa najde niekto kto to skusi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Plné pochopenie , výber rozvádzača rieši projektant v projekte( pred nakreslením projektu môže odporučiť ten ,alebo henten.) . Projekt schvaľuje správca siete - distribučná spoločnosť. A majiteľ kupuje iba ten typ aký je schválenom v projekte.
    Ak vám dal projektant na výber rozvádzač, zrejme kvôli cene , tak je potrebné postupovať podľa jeho odporúčaní,alebo odporúčanie toho ,kto zrealizuje jeho zapojenie. Na výber mate možnosti :
    1. jedno-tarifný / dvoj-tarifný , , čo znamená ,ak plánujete elektrické kúrenie ( elektricky ohrev domu, a alebo bazéna ,alebo...) tak jednoznačne dvoj-tarif , alebo nech je pripravený rozvádzač čo ak raz ....
    2. Kde bude umiestnený, ako bude osadený - ( zamurovaný v plote /stene, alebo voľne stojaci na piliery.) - to udávajú písmena, skratky .
    Npr.: Z - zapustený v stene,
    F403 - na osadenie do výkopu s kotviac-im dielom, pilier z troma káblovými priestormi 600mm .... W - s okienkom na odčítanie elektromera,..... stránky výrobcu - katalogový list
    http://www.hasma.sk/see.this/files/p...re_1.0_h-3.pdf

    3. P2 znamená východoslovenská distribúcia VSDS podľa krajovej príslušnosti.

    Istič ak si prajete 32A tak je potrebné si ho objednať - a vystavené doklady prídu na 32A istič. Tento doklad je potrebný k revízii . Ak je bez ističa tak je papier iba typovo odskúšaný do 63A a ten kto osadí a zapojí istič musí vyhotoviť doklad k danému ističu a zapojeniu.
    zk24 Super, dakujem

    Elektromerovy rozvadzac (pripojovacia skrinka)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.