Zavrieť

Porady

Môžem vyžadovať finančné vyrovnanie za stavbu na pozemku, ktorý bol pridelený v reštitúcii novému majiteľovi ? a naopak, môže tento nový majiteľ požadovať odstránenie stavby ?

Rodičia mali cca 30 rokov prenajatý pozemok od SPF ako záhradu . Tento pozemok im odstúpil predošlý nájomník. Na tomto pozemku začal stavať na základe stavebného povolenia. Základy tejto stavby odkúpili rodičia na základe kúpno predajnej zmluvy, ktorá bola v tých časoch napísaná iba ručne a nebola overená notárom. Stavbu dokončili , ale táto stavba nebola skolaudovaná a nemá list vlastníctva.
Prihlásil sa pán, ktorý údajne získal tento pozemok v reštitúcii a chce sa stretnúť , ale mama ešte nedostala žiadne oznámenie od SPF , ani výpoveď z nájmu s ročnou výpovednou lehotou.
Môže vyžadovať od nového majiteľa finančné vyrovnanie za túto stavbu na pozemku, ktorý mal pridelený v reštitúcii ako náhradu ? a naopak, môže tento nový majiteľ požadovať odstránenie stavby ? Ako postupovať ?
Ďakujem za odpoveď a typy.
Naposledy upravil cimop : 14.11.16 at 19:18
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  Najskôr - vyhľadať VŠETKY dostupné doklady o prenájme pozemku, o odstúpení pozemku, o kúpe. A potom: pozemok pridelený v reštitúcii - bol pridelený pôvodnému vlastníkovi, alebo ako reštitučná náhrada? V druhom prípade (30 rokov) by sa dalo uvažovať o vydržaní.
  cimop Ďakujem za radu. Posledná zmluva bola uzavretá r. 2007 na dobu neurčitú s možnosťou nájomcu dať výpoveď z nájmu k 1. novebru s ročnou výp. lehotou. V reštitúcii bol pridelený pozemok ako náhrada.

  Môžem vyžadovať finančné vyrovnanie za stavbu na pozemku, ktorý bol pridelený v reštitúcii novému majiteľovi ? a naopak, môže tento nový majiteľ požadovať odstránenie stavby ?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.