Zavrieť

Porady

zlomená čelovka, čím ju zalepím?

Dobrý večer porada, vedel by niekto akým lepidlom zalepiť dolámanú čelovku z plastu? Asi najprv by som zalepil tú zlomenú časť a potom to celé spevnil kúskom vystrihnutého plastu čo mi ostal po oknároch-použili také na vypodloženie pri montáži.
Alebo?
Mal by niekto iný nápad? okrem kúpi novej
20161115_222113.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    No ja Ti neviem.

    Pozri sa na cenu nových http://celovky.heureka.sk/?o=4
    Pozri sa na cenu lepidiel https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
    Sú aj iné lepidlá, no tie sú vo vyššej cenovej relácii.

    Zlepiť je všetko možné, no výsledok je vzhľadom na umiestnenie a veľkosť neistý.
    Ten vložený plast bude na dve veci. Na oštaru a bude oškierať čelo.
    Ale ak sa chceš proste len a realizovať, máš k čelovke citový vzťah , tak sa pokús zlepiť.
    Ja by som ju veru vyšmaril...

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Skús zalepiť lepidlom Chemoprén Obuv, prípadne Chemoprén Extrém. Je to lepidla za cca dve Eurá. Miesto plastu by som dala fóliu (hrubé plastové priesvitné obaly, tie čo majú otvor do pravého uhla) a ešte mäkkú hrubšiu textíliu aby to netlačilo. Za pokus to stojí. Ja som tým chemoprénom lepila podrážku na novej čižme, ktorú som si odtrhla "pristúpením" nákupným vozíkom. Vydržalo to zalepené asi tri roky
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Budem Ti trochu oponovať.

    Chemoprén na kožu je len na kožu. Ten iný materiál proste nebude držať pokope.
    Ten Extrém ešte ako tak hej...ale postup práce s ním je na trt. Musí sa nechať odvetrať a po zlepení pevne stlačiť a nechať pôsobiť. Toto stlačenie si pri tejto zlomenine nejak neviem predstaviť...lebo je potrebný čas na zlepenie a vyschnutie vcelku solídny čas.

    Dalo by sa uvažovať ešte o dvojzložkovom lepidle, to drží jak fras. Ale postup je podobný ako pri Extréme.
    Keď s ním ja lepím, dám do zveráku...a schne vyše 24 hodín.
    misoft Súhlas! Chemoprá Extrém nie je riešenie, dvojzložkové síce podrží, ale spojené veci musia byť 24 spolu, aby vytvrdlo.
    Riešenie - pochodom v chod do obchodu a novú si kúpiť a z tejto si baterku urobiť.
    mareko Jaj páni, vy to zasa beriete príliš vážne. Ak má investovať do drahého lepidla a potom aj tak čelovku vyhodiť, tak to môže vyskúšať s lepidlom za pár drobných
    buchač Ále niééééééé....Šak kukni, čo som napísal.
    Jednoznačne by som si kúpil novú čelovku...ale Nimrod nechce investovať. Radšej sa bude hatlala-pátlala...
    mareko kto šetrí, má za tri ...niekedy aj za nulu
    Nimrod Fábera nová stála cez 20€, je to jedna s tých lepších s cree Led diodou, svieti parádne, je lahká, preto mi ju je lúto vyšmaric
    http://celovky.heureka.sk/energizer-extreme-cree-led/#
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vyskúšaj sekundové lepidlo najprv niekde mimo zlomu, či bude na tom plaste držať. Zvyčajne na takéto plasty je sekunďák dobrý.

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ani sekundove lepidlo, ani Chemopren nie je riesenim. Ked som cital o okenarskych podlozkach a "vystuzeni", tak som si spomenul na rozne fotografie z netu
    Riesenim je dvojzlozkove epoxidove lepidlom, ktore sa da zakupit v hobbymarketoch, alebo aj lepsich drogeriach. Expoxidove lepidlo ma vybornu prilnavost (aj) na plasty, zapezpeci pevny a trvacny spoj aj v tenkej vrstve (napr. na plochach lomu).
    Chobot Na niektorých plastoch epoxydové lepidlo nedrží. Preto aj misky, v ktorých sa dvojzložkové lepidlo mieša sú z plastu. Po vytvrdnutí sa z misky zvyšok lepidla jednoducho vylúpne. To isté sa môže stať aj s lepeným spojom.

    Treba najprv vyskúšať priľnavosť lepidla na kúsku toho plastu.
    Kabaka123 18.11.16 19:51 odstránil(a) z Porady

    zlomená čelovka, čím ju zalepím?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.