Zavrieť

Porady

Má právo firma poslať pohladávku zamestnancovi za zaplatené poistenia a za školenia ?

Dal som výpoveď v jednom nemenovanom firme, ktorá sa zaoberá nákladnou dopravou.
Robil som tam 6 rokov, prestalo ma to baviť, slovne som ich upozornil, že chystám opustit firmu, nech nájdu namiesto mňa niekoho.
Dal som potom aj písomne výpoveď, všetko ako sa patrí. Majiteľ podpísal, uznal, všetko pohode, bez hádky. Proste boly so mnou spokojný, neverili tomu, že chcem odísť...
Zrazu, po dvoch týžnov mi zmenili(zhorsili...) pracovné podmienky, ochorel som. Momentálne som na PN.

Po mesiaci mi prišiel doporučený list, že mám zaplatiť pohladávku, ktorá sa skladá z týchto položiek:
- liečebné poistenia od roku 2015-2017
- poistenie zodpovednosti 2015-2017
- školenia
Suma 700eu.

Ešte som stále vo pracovnom pomere, a buďem zvedavý čo ešte pán šéf vymysli, aby mne a mojej rodine znepríjemnil život, predpokladám, toto je iba začiatok.

Mám tú pohladávku zaplatiť ? Má on právo žiadať tieto veci naspäť?
Ďakujem za odpovede...
Naposledy upravil ivka70 : 16.11.16 at 17:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Urcite taku fakturu nemas dovod platit, ak si nepodpisoval pred skoleniami suhlas so skolenim s tym, ze zotrvas po skoleni x rokov v praci a tuto dohodu si nedodrzal. V dohode by muselo byt vycislene, kolko stoji dane skolenie a aj pocet rokov, presne podla zakona.
    Liecebne poistenie uz vobec nemas dovod platit.
    Naposledy upravil kopretinka : 16.11.16 at 18:11 Dôvod: preklep
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kip Ďakujem za odpoveď.
    Nie, o zotrvaní som nič nepodpísal.
    Rozpísaný to tu nemám, len dátumy, a to aj z roku 2015-2016 + kolkové známky kvôli školeniam. Nezmysel..
    ivka70 Fakturu si okopiruj a posli mu original spat so sprievodnym listom, ze faktura je vystavena bez pravneho podkladu a ziadas jej storno. Kopiu, sprievodny list a dorucenku (posles v liste s dorucenkou) si odloz pokope pre pripad sporu.
    kip Ďakujem pekne
    Toto bude môj prvý krok v tomto hnusnom situácie
      zbaliť

    Má právo firma poslať pohladávku zamestnancovi za zaplatené poistenia a za školenia ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.