Zavrieť

Porady

Auto ma Tz zapisane v TP ale nema stitok nanitovany

dobry den potrebujem pomoct.kupil som peugeot 406 s tz ktore ma zapisane v technickom preukaze ale nema stitok nanitovany je odpadnuty.budu niekde dake problemi pri prepise z okresu do okresu a na stk? a ako ich riesit prosim.dakujem velmi pekne
4 komentárov     zbaliť
misoft Bude a riadny. Spoj sa s importérom, ktorý na základe vyhľadania vo výrobnom závode overí, či to vozidlo nie je skladačka a potom ho pripevní a vyhotoví záznam.
Martin406 no kde co ako ??nechapem pri prepise to moze byt jedno ale skor stk
pavol54 duški no !!!!!!!!!,
misoft Aj pri prepise. Policajti kontrolujú identifikačné znaky z TP. Na motore, na karosérii, VIN čislo a to je okrem vyrazenia na aute i na štítku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    na STK bude problém, ale nie neriešiteľný.. STK samozrejme vozidlo neprejde, do dočasného protokolu STK technik zapíše údaje, aké by mali byť zapísané v OEV, s protokolom STK a s OEV navštíviš DI, tam bezplatne vystavia nové OEV s údajmi podľa protokolu STK, s opraveným OEV sa vrátiš na STK a urobia pravidelnú kontrolu..
    strana 11 b) :
    http://www.testek.sk/files/zapis_spa...riadenia_6.pdf
    varianta 2 - drahšia:
    podľa údajov v OEV si daj štítok vyrobiť, na internete nájdeš firmy, ktoré sa tým zaoberajú, dáš si podľa OEV štítok vyrobiť, a na prepis ale musíš ísť až keď budeš mať všetko v poriadku, keďže pri obhliadke sa okrem vozidla kontroluje aj štítok..
    varianta 3:
    nerob nič, možno natrafíš na uja policajta, ktorému sa nebude chcieť váľať pri obhliadke vozidla po zemi a hľadať štítok.. ale to problém do budúcna nerieši..
    Naposledy upravil Žabinka : 20.11.16 at 12:02
    Martin406 hej hej len idem na prepis na DI ci tam mi to budu vediet spravit bez stk lebo tazne budem vyuzivat a na stk idem az maji s autom

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Keď ideš do iného okresu musíš si spraviť evidenčnú kontrolu na stk pred zápisom na DI a tam ti to povedia presne Preto sa píše do TP presný typ, výrobca a schvaľovací protokol. súčasťou technickej dokumentácie AUTA musí byť aj technická dokumentácia TZ
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka Pali,Pali..pŕŕŕ.. pri prihlásení vozidla do evidencie či už v rámci rovnakého okrese, alebo z iného okresu, sa STK nerieši.. to policajta za okienkom nezaujíma..ani či je platná alebo neplatná.. to zaujíma len policajta pri dopravnej kontrole niekde na ceste..
    pavol54 žabinka a koľko si ich prehlasovala? Alebo sa zmenilo niečo? V rámci jedného okresu musíš mať na DI overenú zmluvu a zaplatené zákonné poistenie kupujúcim. Z okresu do okresu evidenčná kontrola v rámci stanice technickej kontroly alebo iného overovacieho pracoviska . veď som to musel absolvovať
    Žabinka paľko, týždenne 1-2.. veď sa tým živím..
    pavol54 No dobre, ja som posledný krát prihlasoval v 2011 a potom sme riešili nesprávny zápis TZ v 2015, uvádzal som moje skúsenosti možno už neaktuálne
    Žabinka ja sa tým zaiberám cca od r. 2006, ale s tým som sa ešte nestretla.. no nevylučujem, lebo u nás je možné všetko.. aj to, že v jednom okrese to vyžadujú, v inom nie.. u nás napríklad ani KZ nevyžadujú.. ale na oficiálnej stránke http://www.minv.sk/?informacie-6 sa o STK nepíše nič.. ani pri prepise, ani pri prihlásení z iného okresu..
    pavol54 podľa odstavca 7 si prečítaj, nepísal som že sa má vykonať technická resp emisná kontrola, ale evidenčná, to bolo niekedy u nákladného auta za 100Sk No veď mi na to prišli že Avia mala motor ktorý mal behať niekde v Prešove či Košiciach (servis nenahlásil výmenu motora a mali z toho poprask)
    misoft Pali - pri prepise nemusí byť ev.kontrola STK. Prečo? Veď ak má TK, tak tá platí. Až potom môžu, keď bude auto MAŤ nové značky, poslať ho na evidenčnú kontrolu s vystavením nevého osvedčenia o TK na nové číslo auta.
    Žabinka tak, tak.. ale to len keď je z iného okresu, treba íst na administratívnu stk, lebo sa menili špz, a kartičky stk a ek sa viažu k špz.. keď sa mení majiteľ v okrese, špz ostávajú aj teda netreba robiť administratívnu stk..
    pavol54 Duški možno to platilo v Michalovciach. V roku 99 som kúpil jazdenku Aviu s pôvodným majiteľom sme sa dohodli že nie som schopný zhodnotiť jej technický stav tak on vo svojom okrese nechal spraviť TK zistené závady odstránil a bola vykonaná následná TK, keď som prišiel prihlásiť tak Citujem policajta : "Spravte si evidenčnú kontrolu, Váš doklad o vykonaní TK ma nezaujíma, ďalej mi doneste doklad o tom že ste zaplatili zákonnú poistku a potom vám auto prihlásim" a potom začal kolotoč - v aute motor, ktorý bol živý kdesi PO,KE A to aká je špz na kartičke je irelevantné(pre prípad straty špz) dôležité je VIN číslo. podotýkam že neviem čo platí teraz
      zbaliť

    Auto ma Tz zapisane v TP ale nema stitok nanitovany

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.