Zavrieť

Porady

reklamacia oblecenia

kúpil som si rifle a po dvoch týždňoch od kúpy som ich vypral a prvý x dal na seba a zistil som, že sú krivo ušité... v predajni som to nezbadal...

otázka č 1 nemám blok od kúpy, ale mám výpis bankový, že som to kupoval u nich a že je tovar v záruke... uznajú mi to?

otázka č 2 mám šancu, že mi ich vymenia?
Naposledy upravil PETER 007 : 21.11.16 at 16:07
buchač Hm...
Správne je "reklamácia" a nie reklama.
Správne je pri kúpe tovar riadne prezrieť, prípadne vyskúšať.

1. Zbehni do obchodu a zistíš, či budú akceptovať výpis
2. Zbehni do obchodu a zistíš, či vymenia
misoft Neuznajú.... pri reklamácii musíš doložiť doklad o kúpe (účtenku, bloček, faktúra). Doklad o prevode peňazí nie je tým dokladom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Reklamácia v kamennom obchode sa uznáva na základe pokladničného dokladu. Prečítaj/nájdi si na nete/vyžiadaj na predajni ich reklamačný poriadok.
    Bankový výpis nie je pokladničný doklad. Ak si platil kartou, aj vtedy si dostal doklad o kúpe. Ak si ho zahodil/stratil - smola.
    Súhlasil by si s tým, aby si ten bankový výpis ponechal obchod ako podklad, na základe ktorého by Ti mala byť uznaná reklamácia??? V prípade kontroly zo SOI ani nevravím...
    Niektoré obchody vymieňajú nepoužitý tovar s bločkom do 7 dní. Ale to nie je evidentne Tvoj prípad...
    Keby si bol tým predavačom, čo by si povedal zákazníkovi ako Ty?
    Naposledy upravil Oliwa : 22.11.16 at 07:57

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ad 1) bankovy vypis nie je doklad o kupe

    ad 2) sanca je ... ale podla mna minimalna
    22 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PETER 007 Podľa zákona mi staci dokazat, ze som to kupoval u nich a je to v zaruke a to výpisom dokazem... A rifle majú záruku 2 roky a je evidentne, ze chyba bola na výrobku uz v case predaja, tým padom mi predali vadny tovar!!!
    lujza.j tak ked to vieš...načo tu píšeš...čau do obchodu...
    avalik ako vypisom dokazes, ze si kupoval prave ten konkretny tovar?
    avalik Toto maju na stranke SOI ... "Pri uplatnení reklamácie je potrebné doložiť doklad o kúpe a/alebo záručný list (v prípade, ak bol spotrebiteľovi vydaný)."
    PETER 007 Som zvedavý, ako pochodim... je to ich znacka, tovar je nový, a bol jasne dokázateľne, ze bol kupovany u nich..este aky dôkaz chcu... A majú pc, kde ľahko vyhľadá blok, ked chce..
    Oliwa To snáď žartuješ - tovar nie je nový - bol nosený a je opratý. Ty by si kúpil v obchode také rifle ako nové??? Ak "je evidentné, že chyba bola na výrobku už v čase predaja" - načo si ho kupoval? Nevnútili Ti ho predsa násilím...
    jslancik Peter, si na práškoch? akým spôsobom chceš dokázať, že to bolo kupované u nich? tým, že si u nich niečo platil? máš divné predstavy o fungovaní sveta. žiaľ, takýchto zákazníkov je dosť, čo si myslia, že celý svet sa točí okolo nich...
    PETER 007 Vies mojko každý platobný terminal ma svoje unikátne cislo, este aký dôkaz chces? A vyhladanie blocku im zaberie 2minúty a z centrály mi odpisali, ze by nemal byť problem vyhladat blok
    lujza.j Chalan uz si bol s tymi gaťami?!
    jslancik mojko... a ako spoja bloček s platbou cez platobný terminál? že to bolo v približnom čase? jednoducho všetko má svoje podmienky, k reklamácii bezpodmienečne potrebuješ doklad z RP resp. faktúru, a to nemáš. Nemusia sa s tebou ani baviť, bez bločku reklamáciu nemôžu prijať. smola ale je tá, že ***** ako ty často dosiahnu svojou ***** svoje...
    PETER 007 predali mi zlý výrobok a ja som kkt? prečo by som to mal nechať len tak..? však je jasné, že výrobok je ich, je nový a je zle ušitý....keď je firma normálna tak to akceptuje a keď nie, tak mám v zálohe iné riešenie...
    Soňa K Nevypisuj na internete a choď sa dohodnúť do obchodu. Nabudúce si rifle poriadne poobzeraj v obchode, nemusíš potom nič riešiť.
    jslancik nemáš to ako dokázať, že si to kúpil u nich. žiadny obchod nie je povinný prijať reklamáciu bez príslušného dokladu.
    iné riešenie? to si mal spraviť hneď, nie tu mlátiť prázdnu slamu... ale samozrejme, treba si dokazovať, kto je pánom...
    a k tomu predaniu zlého výrobku - chceš povedať, že to, že bol zle ušitý, sa prejavilo až po opratí? hm, to im radšej nehovor. lebo ti napr. povedia, že si to "neošetroval podľa návodu na ošetrovanie"... napr. že si ich vypral na 60° a nie na 40°.
    Oliwa Nekaz mu radosť, že má navrch... Možno 007 uvidíme v telke... v lampárni... ale tuším už aj tú zrušili...
    PETER 007 Kúpim take iste a bude blok
    Oliwa Chceš jedny krivo ušité rifle nahradiť druhými?
    PETER 007 Druhe budu poriadne prekontrolovane a prve vyreklamovane..
    Tweety urob to, ako si to predstavuješ, a potom nám daj spätnú väzbu
    lujza.j To asi nebudu gaće za vela penaziked ide do kupy druhych operie a zese sa vykrivia?!
    jslancik kvôli mne nemusíš písať svoje "náhradné riešenie"... ja tomu chápem, ako asi každý rozumný človek.
    Oliwa Lui, ale bude blok a ktovie, možno raz aj - tretie gate...
    lujza.j inak idem reklamovať v at lidli...kuch.neonku....nemam blok....mam zavolať na info linku nahlasiť čo a ako.....oni zavolajú do predajne ....ak nič....kupim dalšiu neonku
      zbaliť
    kopretinka 22.11.16 14:20 priradil do Porady
    kopretinka 22.11.16 14:20 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.