Zavrieť

Porady

Vybudovanie chodnika popri prijazdovej ceste

Na pozemku pred bytovym domom, ktory bohuzial nepatri vlastnikom bytoveho domu, ale developerovi/investorovi, sa maju stavat garaze. Investor chce vybudovat prijazdovu cestu k novopostavenym garazam, v projekte sa vsak nehovori o vybudovani chodniku pre chodcov. Mame za to, ze z dovodu bezpecnosti a ochrany zdravia a zivota chodcov by mal investor vybudovat aj chodnik pre chodcov, aby sa predislo kolizii aut s chodcami. Podla mojich informacii sa to vsak da obist tak, ze investor osadi na pristupovu komunikaciu tabulu "obytna zona" spolu s dopravnou znackou obmedzenia maximalnej povolenej rychlosti na 20 km/h a vec je vybavena. Viete mi prosim poradit, ci je povinnostou investora vybudovat chodnik pre obyvatelov bytoveho domu, a ak ano, o aky paragraf a zakon sa mozeme opriet? Dakujem velmi pekne za vsetky nazory.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  martinez my nemame ziadnu zmluvu, v nasom bytovom dome byvame 40 rokov, iba pozemok okolo domu nie je nas a patri developerovi, kory si tam ide stavat garaze.. teraz je uzemne konanie, nahliadli sme na stavebnom urade do projektovej dokumentacie.... a tam je zakreslena nova prijazdova cesta k buducim novym garazam, ale ziadny chodnik tam popri novej ceste nakresleny nie je... tak chceme na uzemnom konani vzniest namietku, ze chceme mat z dovodu bezpecnosti aj chodnik.... len neviem o aky paragraf sa mozem opriet... dakujem moc.
  martinez v sucasnosti mame pred domom chodnik a parkovaciu plochu.. cize ten chodnik sluzi ako pre chodcov, tak aj pre prejazd aut na parkovaciu plochu... developer chce na tu parkovaciu plochu postavit garaze a z prijazdoveho chodnika urobit prijazdovu cestu (rozsirit chodnik).... nevieme vsak, ci mozeme v ramci uzemneho konania ziadat, aby okrem cesty postavil developer aj novy chodnik...
  bjuty smis aha

  ja som myslel, že ste novostavba...
    zbaliť

  Vybudovanie chodnika popri prijazdovej ceste

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.