Zavrieť

Porady

Na čo tá vecička slúži?

V bazáre som natrafila na dosku, na fotkách. Je to precízne vypracované, z tvrdého dreva, asi slúžilo na krájanie niečoho mäkkého., v suchom prostredí. Sú na nej stopy po krájaní. Rozmery 30x 20 cm.Vyrobené vo Švédsku. Tácka- spodná časť asi zachytáva to, čo sa krája.Zaujalo ma tak som ju kúpila a rada by som vedela, na čo slúži.
Naposledy upravil mandyla : 28.11.16 at 20:40
doskašv2.jpg  
doska šv.jpg  
doskašv1.jpg  
1/1
4 komentárov     zbaliť
lujza.j Ta spodna doska je dorezana?
mandyla Spodná je ošúchaná.
arizona Ak si na FB, je tam vela skupin milovnikov,aj predajcov starozitnosti. Skus sa spytat,mozno budu vediet poradit
afrikánka To nie je starožitnosť, takú istú mám doma, vyrobené vo švédsku, zakúpené v Asku cca pred 12-timi rokmi .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    To tvrdé drevo je "bambus", doska na krájanie pečiva, chleba, pričom spodný diel poslúži aj ako podnos pre nakrájaný chlieb, salámu, zeleninu, vrchný sa dá použiť i na odkladanie horúcich nádob panvíc....vlhkosť neškodí, umýva sa bežne vodou...

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Mária27, Valcake, misoft, korela, arizona, mandyla, Amstrad
    7
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mandyla Myslím, že si dosť dobre uhádla alebo si už podobné niečo videla?
    afrikánka Mám takú istú doma, cca 12-15 rokov, doska na krájanie chleba, využitie je všestranné...používam, ako uvádzam v odpovedi.
    korela https://www.bonami.sk/p/chlebnik-a-d...legnoart-small
    .
    https://www.bonami.sk/p/doska-na-kra...om-jean-dubost
    .
    https://www.google.sk/search?q=Doska...jODAsQ_AUIBigB
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    je to doska na krajanie chleba, peciva ... omrvinky padnu do spodnej nadoby, nemas bordel na stole

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Odkvapkanie umytých potravín? Napr. kuracie krídla a iné časti, prípadne zeleniny....na krájanie mi to moc nevyzerá.......:-)))
    Žabinka tiež som to odhadla na odkvapkávač na niečo.. keby to malo väčšie rozmery, tak na topánky.. a v spojitosti so švédskom mi to automaticky napadlo..
    afrikánka Dá sa použiť, ako len chceš, bárs aj na detské čižmičky...

    Na čo tá vecička slúži?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.