Zavrieť

Porady

Hlučný kotol, príliš výkonný?

Mám problem s kotlom Buderus b11bs a myslím že problem je pre jeho menovitý výkon je 10,3 – 24 KW, pretože veľmi často sa zapína a zdá sa mi veľmi hlučný a podľa toho čo som čítal na fórach príliš výkonný na konkrétny byt.
Je to plynový kotol s prietokovým ohrevom vody umiestnený v kuchyni (pri sprchovaní kúpelňa je cca 7 m od kotla tak počas sprchovania striedavo tečie studená a teplá voda ako sa zapína a vypína a kým voda príde do kúpelne), splodiny idú do centrálneho komína. Byt je po prvom majiteľovi s výmerou 76 m2 na prízemí, výška stropov 2,6 m, sme tam dvaja. Bytový dom má 13 rokov, čiže je zateplený aj s plastovými oknami. Cez deň mám termostat na 22 stupňov a na noc nechávam na 17.
Vie niekto poradiť aký kotol by bol vhodný na byt s týmito parametrami, myslím aspoň výkonovo a typ? Viem že značiek je veľké množstvo.


Vopred dakujem za nazor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Na uvedenú plochu 76m2, čo je pri výške 2,6 cca 200m3, je kotol skutočne predimenzonaný, postačoval by by s menším výkonom KW, ale výmena kotla by bola zbytočná investícia. Máte zanesený výmenník teplej vody, preto vám striedavo tečie studená a teplá voda. Časté spínanie kotla môže spôsobovať nastavenie termostatu s nastavením teploty na kotli, ktoré treba prekontrolovať, vyregulovať. Najlepšie urobíte, ak si zavoláte servisného pracovníka, ktorý vám vyčistí výmenník a nastaví kotol.
    Naposledy upravil afrikánka : 30.11.16 at 13:46
    JOZEF U ono to striedanie teplej a studenej vody som myslel tak že keď zastavím teplú vodu, počkám minútu, a znova ju pustím tak ide mi tá teplá čo zostala v obehu, kotol sa znova zapne a medzi tou "starou" a "novou" zohriatou vodou logicky kedže je to vzdialené od kotla ide chvíľu aj nozohriata voda. to teda neviem či môže byť tiež niečo s výmenníkom alebo je to pri takomto kotli normálne
    afrikánka Pri prietokovom ohreve a vzdialenosti 7 metrov je zmena teploty vody vždy prítomná, ide o aj to,koľko stupňov má voda, vami označená za studenú. Dajte si kotol prezrieť a nastaviť. Kupovať nový? Aby bola úplná spokojnosť s teplou vodou, to by chcelo iný typ kotla- so zásobníkom a tam sa už potrebuje i iný priestor na osadenie.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Je pravda ze je "prilis vykonny", ale to nie je dovod hlucnosti. Zavolaj servis nech ho skontroluju ci je v poriadku. Aj to ze teplu vodu strieda studena je podivne.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Idealne je zverit vypocet odbornikom - (ale dnes je kazdy odbornik) Moje skusenosti su nasledovne - na byt 76m3 zatepleny - ak nieje rohovy a ochladzovaný z 3-4 strán potrebujes kotol co s najnizsim spodnym vykonom - cca 2 - 2.5 a k dodavke teplej vody na vzdialenost 7 metrov bez velkych mien teploty tomu - aspon mensi zasobník teplej vody (idealne aj s cirkulackou). Kotol je v idealnom stave ak necykluje..to znamena ak dodavany vykon je takmer na rovnakej urovny ako je spotreba. Cím menej cyklov -tym lepsie. Stav bez cyklov vsak realne" nedosiahnes. Pri prietokovom ohreve nikdy nedosiahnes stabilnu teplotu ako pri zasobniku. Tvoje priority vsak nepoznam.

    Hlučný kotol, príliš výkonný?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.