Zavrieť

Porady

Dan z prijmu pri kupe družstevného bytu

Ahojte, potrebujem poradiť. Ideme kupovať byt v osobnom vlastníctve. Predavajúci bytu kupil tento byt čo predáva od družstva pred 2 rokmi, teda neubehla doba 5 rokov, kedy je to oslobodené od dane.
Moja otázka znie: Predajná cena je 57 000 eur čo bude príjem toho predajcu. Čo vstupuje do nákladov bytu ako vstupná cena za ktorú ju majiteľ nadobudol. Lebo bude musieť platiť daň z rozdielu.. preto ma zaujíma čo spadá do jeho vstupnej ceny.
Ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 30.11.16 at 17:26
8 komentárov     zbaliť
misoft Žanette: A) teba by to nemalo zaujímať. Predávajúci zdaňuje zisk. Takže on si nemôže cenu navyšovať o nejakú daň.
B) Zisk je zo zaobstáravacej ceny nehnuteľnosti a ceny pri predaji. Že tam mal náklady napr. na plastové okná - je irelevantné. Okná sú potom predsa v cene pri predaji, nemôže si nejako osobitne ešte účtovať nejaké údržbové práce - on predsa tým zhodnotil nehnuteľnosť a výsledkom je potom konečná suma.
C) Ja som nadobudol z tvojho popisu, že predávajúci chce nejako "ogabať" a "ušetriť" na vyplatení dane (i to sa stáva, že je uvedená cena a predajca si potom vypýta ešte "doplatok" na daň).
Jednoducho - pokiaľ je v KZP stanovená cena - je to cena pre vás, tej sa držíte a o ostatné sa nestaráte. Či on zaplatí, alebo nezaplatí - vám je to šum´-a-fuk.
Žanette ja som len chcela vedieť že čo je jeho vstupná cena.. či si može do nakladov dať kupu kuchyne na komplet nova..ako technicke zhodnotenie a pod..
misoft On nemôže v KPZ uvádzať nejaké náklady. On uvádza celkovú cenu ad hoc za celú nehnuteľnosť - tá sa potom odvíja, či renovoval, alebo nie. Ak sa ti zdá cena privysoká, zober si odborníka z odboru stavebníctvo a uvidíš, ako on zhodnotí a možno i zredukuje cenu....
Je to niečo, ako keby si v obchode kupovala topánky za 50€,ale predavačka by povedala, že pre farebné šnúrky je tá cena - veď ty predsa vidíš, že má farebné šnúrky a cena je preto taká, aká je. Teba nemusí zaujímať, že oni tam "dodali" farebné šnúrky - ty kupuješ topánky aj so šnúrkami ako CELOK (PÁR).
buchač Vedel som, že budem "patrične ohodnotený"... Preto dávam sem :
---------------------------
Spočiatku som nechápal zadanie otázky - témy.
Teraz je to už jasnejšie...otázku som pochopil správne.

No pre zmenu zasa nechápem, čo Ťa vedie (čítaj = čo je Teba do toho ! ) k položeniu takejto otázky.

Ty máš len dve voľby :
1. Kúpiť - akceptovať cenu bytu
2. Tá druhá možnosť

Koľko predajca zaplatí na daniach, to už je jeho problém a nie Tvoj.


DOPLNENIE :
Kuwa, dávno som takú "problematickú" otázku nečítal...nazval by som totálnou stupiditou, ergo 3,14čovinou.

Keby sa mňa, ako na predajcu pýtal kupec na vstupnú cenu ?
Pošlem rovno ku Ludolfovi.
Mila123 Buchy ty sa bojíš ohodnotenia?????
buchač Mila123 (Dnes 20:02) Buchy ty sa bojíš ohodnotenia?????
=====================
Niektorí si to tak vysvetľujú, že preto mažem.
No tu ide o niečo iné.

1. Ak niekomu nevyhovuje moja odpoveď, ktorá ja na 1000% fundovaná a aj tak som "neužitočný" ?
Nuž, považujem za určitú neúctu.

2. Druhý dôvod výmazu je ten, že pri určitom počte negatívneho hodnotenia je príspevok neviditeľný.
Nuž preto vymažem a dám komentár, nech si tam svieti...
Katy a R juraj prečo by si zadávateľka nemohla dať takúto otázku? ... je to jej vec, jednoducho to chce vedieť a basta. (či to niekto chápe, alebo nie!)
Mila123 Súhlasím s Katy, čo ak sa jej týka pretože to kupuje od rodičov? (napr.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak predajca kupoval byt od družstva - tak má doklad o tom, za čo kúpil .
    okrem toho možno byt zrenovoval (samozrejme má doklady), takže to si môže dať do výdavkov ... a tiež ešte nejaké výdavky vyplývajúce z predaja môžu byť (realitka, právnik... ?)
    pozri hlavne link z FS čo mila priložila

    Dan z prijmu pri kupe družstevného bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.