Zavrieť

Porady

ake mate skusenosti s kachlami Dovre 640CB?

dobry den. Ake mate skusenosti s touto znackou ? kupil som liatinove kachle Dovre 640CB a mam par tem na diskusiu.
- Pri ich rozkureni na pracovnu teplotu co je okolo 350C a da sa povedat plnom nalozeni suchym drevom(cca 3rocny dub), uzatvoreni primarneho vzduchu, sekundar len trochu pootvoreny-kache nevydrzia horiet 6-8hodin ako sa pise na nete pri ich popise. max. tak 6 hodin s tym, ze je tam len minimum zeravych uhlikov a je vobec problem aby sa to chytilo horiet.
- Ked otvorim predne diverka, niekedy sa z nich vysype von popol , co je neprakticke na cistenie.
Bezrostove ohnisko mje mozno fajn, ale pri prehrabavani popola do popolniku sa dostanu aj zerave uhliky- ako mam postupovat?
- ked necham viac popola na roste ohniska a prilozim drevo,stava sa, ze otvor na primarny vzduch je upchaty popolom a tazsie sa rozkuruje- ako mam postupovat?
-kolko popola mam nechat na roste ohniska -ako casto cistit rost od popola?
-kedy je spravna doba na dalsie prilozenie do kachli? ja mam teplomer na plasti a prikladam tak po 4-5 hodinach od nalozenia a to uz je teplota tak na 100C.-nie je to neskoro koli opatovnemu rozkurovaniu kachiel na prevadzkovu teplotu?
ide aj o to- ked nalozim kachle drevom do tretiny, horiet to bude 2-3 hodiny akomu sa chce stale prikladat? horiet to ma dlho to pisu aj v popise kachiel. podobne ako jotulky.
Dakjem za rady !
Naposledy upravil samuel don : 01.12.16 at 19:29
7 komentárov     zbaliť
buchač Problém je daný ako otázka a nie ako diskusia, ktorú spomínaš...takže ?

S touto značkou nie, mám iné krbové kachle.
Pointa zostáva...všetko je o praxi, ktorú proste cez net nezískaš.
Dokonca mám aj manuál (Ty snáď nie ?), ktorý sa trochu rozchádza s mojimi skúsenosťami.
samuel don manual mam. je to maly tenky zositok a podrobny popis nic moc za cemu kachiel 1500e. mam sa s nimi este co ucit,
allgreen Súhlasím s buchačom, prvú zimu som s kachlami "maturoval" (zn. Nordica)
Doplň či máš komínovú klapku, ja som ju prvú zimu nemal a po namontovaní mi naložené vydrží dlhšie
buchač Ja mám Haassohn-Treviso.
Kúrim v nich už druhú zimu a ešte aj teraz mi pri naložení dreva občas nezareguje oheň tak, ako by som chcel.
Niekedy je na príčine drevo a niekedy vzduch...a niekedy oboje.

Komínovú klapku nemám, akurát po sezóne sa všetko prečistí.
afrikánka iba poznámočka - drevo skladované viac, ako 2 roky, stráca na výhrevnosti
samuel don hm, este som o tom nepocul, ale do kaciel ma ist drevo o vlhkosti do 20% a to ma schnut 2-3 roky ..
afrikánka No,veď 2-3 roky.....je zbytočné robiť viacročné zásoby
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Znacka kachli Dovre je jednou z najkvalitnejsich na nasom trhu. Je na urovni Jotul,ktora je ovela znamejsia.

    Zaujalo ma toto "pri plnom nalozeni suchym drevom(cca 3rocny dub), uzatvoreni primarneho vzduchu, sekundar len trochu pootvoreny-kache nevydrzia horiet 6-8hodin ako sa pise na nete pri ich popise."
    Mam taky dojem, ze nevies dobre kurit.Precital si si dokladne manual ku kachliam?

    Tam sa zvacsa pise, ze podkuruje sa iba s mensim mnozstvom dreva,pri otvoreni primarneho,aj sekundarneho vzduchu.Ked mas uz dostatocnu pahrebu,dolozis dalsiu varku dreva,urcite nie doplna!
    Do kachiel sa dava cca 2-3 kg dreva,priklada sa, az ked mas zeravu pahrebu a vsetko drevo zhorene.


    Pri CB systeme spaliny este prebiehaju "okruh" vnutri kachiel,tie sa nadalej postupne spaluju,cim produkuju dalsie teplo a setri sa drevom.Takze netreba ponahlat s dokladanim dreva a urcite nie navalit kachle doplna!

    Klapky sa uzatvaraju az ked su kachle dostatocne horuce,mas dostatatok pahreby,pri 2-3 dokladani dreva,nie hned. Kedze sa kachle spravne "nerozbehnu",mozu horsie horiet a bude sa ti ciernit sklo.

    To zavalenie kachiel nadmernym mnozstvom dreva a nespravnym postupom pri kureni ti sposobuje aj to, ze ti popol vypadava cez predny deflektor.



    Odloz teplomer a riad sa "sedliackym rozumom",pripadne si pogooli,ako spravne kurit v kachliach.Mas super kachle,tak ich vyuzivaj spravne. Aj kurit v kachlich vyzaduje urcite vedomosti a prax.

    ake mate skusenosti s kachlami Dovre 640CB?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.