Zavrieť

Porady

Dvaja zamestnanci a rôzne pracovné zmluvy

Poprosím Vás o radu, určuje nejako zákon, ak áno tak kde by som to našla, že musia mať zamestnanci rovnaké podmienky v pracovnej zmluve? Teda ak su na jednej pobočke, ale zaujíma ma ak sú rôzne pobočky. Napr. jedna je v BA druha v RK.
veronikasad Čo rozumieš rovnakými podmienkami? Výšku mzdy?
nikulik ANO, hlavne ma zaujíma výška mzdy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    mzda je TABU.Dokonca v niektorých firmách zamestnanci podpisujú aj mlčanlivosť.Čiže ty ako ten "zamestnanec" nemáš čo riešiť.A je jasné,že na rôznych pobočkách majú tie isté pozície rôzne platy.Dokonca na tej istej pobočke môžu mať rôzne platy.
    Toto sa riadi internými predpismi,nie je na to žiadny zákon.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikulik ja to riešim ako mzdár, a ako poverený pracovník k vypracovaniu zmluv. A ked pride ku mne riaditel a povie že chce aby ten v ba mal tolko a v galante napr.inac tak chcem vedieť či to môže byť a do akých extrémov môžem ísť. Takže interný predpis stači?
    kopretinka tak v prvom rade by to mal ovládať riaditeľ....tie interné predpisy ale nemôžeš vytvárať ty na pobočke....to musia byť predpisy,ktoré platia pre všetky pobočky,neviem,akú štruktúrru má tvoja firma...tak isto aj zmluvy by mali byť rrovnaké,nemala by si ich vytvárať....iba doplniť údaje zamestnanca.......
    nikulik Ja nie som na pobočke, som v office vedla riaditela.Ok, dakujem, len som chcela vedieť či to nejako stanovuje zákon.
    kopretinka aha,takže ty si prriamo tam "hore".
    Samozrejme zákonník práce......ale môžu mať na pobočkách rôzne platy,to je úplne normálne....
      zbaliť

    Dvaja zamestnanci a rôzne pracovné zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.