Zavrieť

Porady

Mínusová pokladňa s.r.o.

Ako to vyriešiť ak v pokladni PÚ jednoosobovej s.r.o.vzniklo -mínus. Ak by to mal dotovať konateľ musí najprv vložiť na účet napr.: 221 xxx / 365 xxx a potom výber do pokladne 261 xxx / 221 xxx a následne dotácie vkladom podnikateľa 211 xxx / 365 xxx? V prípade, že si požičia od inej osoby, musí to byť tiež cez účet, alebo môže priamo do pokladne? Myslím tým blízku osobu napr, manželku....a pod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dá sa to riešiť poskytnutím pôžičky osobou mimo účtovnej jednotky a účtovanie bude 211/249. Tu to máš krásne rozpísané:
    http://uctuj.sk/uctovnictvo/pozicka-...ila-2015/9306/
    Nezabudnúť ku každej pôžičke zmluvu o pôžičke.
    martuľa Ďakujem splatenie potom 249/211 áno ? Prosím ťa a aj v tomto prípade platí do pokladne max do 5.000,00 ?
    mondes áno, jasné že aj tu platí obmedzenie platieb v hotovosti

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pozor na hotovostny vklad - citaj § 121 ods. 2 Obchodneho zakonnika
    a tiez obmedzenie platieb v hotovosti
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martuľa podľa tohto blízki príbuzní konateľovi nemôžu poskytnúť pôžičku v hotovosti, ale na účet áno - či to chápem zle?
    avalik pozicku neposkytuju konatelovi ale firme ... ano na ucet mozu vsetci .... a pri vrateni pozor ak je spolocnost v krize
    martuľa áno firme-zle som sa vyjadrila, díík
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Len nezabudni že to musíš účtovať cez pokladničnú knihu, ja som takto riešil vklad cez účtovný denník a pokladňa furt mínusová,
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martuľa áno je to PÚ, výber do pokladne z BÚ a následne príjem do pokladne. Len stále mi vrta v hlave, blízky príbuzný (napr. manželka konateľa s.r.o.) nemôže poskytnúť pôžičku vkladom do pokladne?
    avalik martula, ten § 121 uz citala? ak ano co je tam nejasne?
    martuľa čítala a pochopila som to tak, že do pokladne osoby blízke konateľovi nemôžu poskytnúť pôžičku iba vkladom, alebo prevodom na fir. účet - tak?
    avalik je tam uvedene "...môže poskytnúť spoločnosti úver ... ak ho poskytne inak ako finančnými prostriedkami v hotovosti." a nie "... nemôžu poskytnúť pôžičku iba vkladom, ..."
    martuľa avalik a nie je to v podstate to, čo som písala, že do pokladne priamo nie, iba cez účet? Ja som to písala ako som pochopila, tak jednoduchšie som napísala..
      zbaliť

    Mínusová pokladňa s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.