Zavrieť

Porady

Problém s wifi pripojenim

Zdravim mam problem s mojim internetom od minet slovakia a to že wifi router ktory mam tak pri akom kolvek pohybe prestane svietit siet ta zelena zemegula neviem sčim bude problem preto musim mat router vzdy na stejnom mieste a neviem čo to môže byť. A dalsia chyba je že mam rychlostny program internetu 16mb/s ale ked idem meriat rychlost tak mam tsm rychlost 2mb/s je to normalne internet nemam datovo ani časovo obmädzeny tak mi poradte prosim
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Vieme, že máš internet od Minetu. Ale nevieme, aké máš pripojenie (metalika, optika, WiFi od Minetu), aký máš router, ako ho máš nastavený.
V prípade, že sa ti nepozdáva rýchlosť pripojenia - kontaktuj Minet.sk, alebp choď osobne na Masaryčku. Je celkom možné, že ti šupli agregáciu.
Čo sa týka "vypadávania modrej zemegule" - ak je to od poskytovateľa do routeru cez kábel - kontakt (sieťový kábel) je nedostatočný, alebo niekde ke poškodený dátový kábel.
Ale medzi nami - Minet síce na svojej stránke píše niečo o podpore, lenže žiadny kontakt na podporu nemajú.
Píšem to preto, lebo som u konkurencie - Gecom. A tam po telefonickom nahlásení poruchy do 2 hodím (cez pracovný deň) prídu servisáci, v So a Ne - min. do 4 hodín. Toto je PODPORA. A zadarmo!

Tak som sa pozrel na tú ich stránku - asi máš službu WiFi N16 - a tam je agregácia 1:4 - teda 16mbps/4! V čase plnej premávky máš len max. 4Mbps. A to všetko za 15€. Ja mám 100/100Mbps za 16€ - neobmedzené - od 23:00-8:00 bez započítavania prenesených dát.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Blue32 už som prisiel na chybu prečo na wifi routeru pri pohybe vypadava siet bol poskodeny poe kabel kupil som novy a uz to nerobi a este jedna otazka ma sa wifi internet vypinat alebo ma byt vzdy zapnuty v zasuvke lebo ja som ho často reštartoval ale už mam cca 4dni vkuse zapnuty a musim povedat ide lepsie.
Blue32 A ten wifi router som nenastavoval nijako pouzivam tp-link s jednou antenou hned po rozbaleni som ho napojil a router išiel.
erik662 Wifi router je určený na 24/7 na prevádzku nieje dobre vypínať cez noc nikdy nevieš kedy môže router vykonávať úlohu update alebo zápis do Vyrovnávacej pamäte data a môže sa po vypnutí poškodiť software na wifi routeru aj keď je táto téma stará platí to aj pre túto dobu a odporúčam prejsť do Gecomu som zákazník a som spokojný
  zbaliť

Problém s wifi pripojenim

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.