Zavrieť

Porady

SÚRNE -- Zamietnutie návrhu na zastavenie exekúcie a nepovolený odklad exekúcie

Dobrý deň,

dnes mi prišlo uznesenie I. st. súdu, kde súd môj návrh - povinného na zastavenie exekúcie zamieta a zároveň aj odklad exekúcie nepovoľuje. O obe som žiadal v mojich námietkach voči exekúcii. Podľa súdu mám právo sa odvolať voči rozhodnutiu súdu zamietnuť môj návrh na zastavenie exekúcie ale proti výroku že súd odklad exekúcie odklad nepovolil sa nemám právo odvolať.

Samozrejme sa chystám odvolať voči výroku č. I. - Súd návrh povinného na zastavenie exekúcie zamieta. Chcem sa ale spýtať či aj keď sa odvolám voči výroku č.I a zároveň sa nemôžem odvolať voči výroku č. II - kde mi súd nepovolil odklad exekúcie či môže exekútor začať voči mne exekúciu, alebo bude čakať v prípade odvolania ako sa vysporiada krajský súd s výrokom č.I. Samotné podanie námietok malo odkladný účinok výkonu exekúcie ale neviem ako to bude teraz. Má s tým niekto skúsenosť?
Naposledy upravil dacanko : 14.12.16 at 12:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    § 67
    (1)
    Exekútor vydá exekučný príkaz (príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy) po uplynutí lehoty na vznesenie námietok proti exekúcii alebo po tom, keď mu bolo doručené rozhodnutie súdu o námietkach, ktorým sa námietky zamietli (§ 50).

    Alternatívne to platí aj na iné spôsoby vykonania exekúcie.

    § 50
    (4)
    Proti rozhodnutiu, ktorým sa vyhovelo námietkam, je prípustné odvolanie.
    (V opačnom garde to neplatí)
    dacanko Ďakujem , ako som spomínal voči výroku I. je prípustné odvolanie a voči výroku II. nie je. Chcem vedieť pokiaľ sa voči výroku I. odvolám či bude môcť ísť po mne exekútor len na základe právoplatnosti výroku II.
    draik Ako som uviedol, podstatné je rozhodnutie o námietkach resp. o odklade exekúcie.

    SÚRNE -- Zamietnutie návrhu na zastavenie exekúcie a nepovolený odklad exekúcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.