Zavrieť

Porady

Môže mobilný operátor fakturovať služby cez SMS?

Dobrý deň,
môj starý otec má problém s mobilným operátorom, konkrétne, telefónny operátor mu neposielal faktúry poštou ani e-mailom ( napriek tomu, že jeho adresu bydliska majú), ale len prostredníctvom SMS, čo si môj starý otec nevšimol. Podľa neho sa s nimi dohodl na fakturácii cez poštu. Teraz od neho vymáhajú dlžnú čiastku + nejaké penále a poplatky súdnou cestou. V zmluve bola uvedená jednak adresa jeho bydliska, neskôr bola doručovacia adresa zmenená, ale ani na jednu z uvedených adries faktúry nechodili, pani v pobočke si ale bola istá, že faktúry mu chodili cez SMS a z toho dôvodu sú oprávnení dlžnú sumu vymáhať. Ak by aj takéto fakturovanie bolo možné, z môjho pohľadu je dosť zavádzajúce a neetické takto uzatvorená zmluva so starým človekom a najmä vtedy, ak si on myslel, že cez SMS mu budú chodiť len notifikácie a nie faktúry.

Je to vôbec možné posielať faktúry cez SMS ?
A nemal by operátor v prípade neplatenia za služby poslať nejakú výzvu alebo upozornenie a až potom može dlžnú sumu vymáhať?
Vedeli by ste mi poradiť ako postupovať v takejto situácii?

Ďakujem za pomoc. Eva
misoft Nuž neviem, ale "faktúra" cez SMS nie je žiadnym dokladom - dokladom je buď písomná forma, alebo elektronická forma dokladu - napr. súbor PDF. Starý otec nech vznesie námietku - pokiaľ má písomne podchytené zasielanie faktúr na poštu - nemajú právo vyžadovať nejak penále - dlh ovšem zaplatiť musí.
Ale odporúčam, nech ide na klientske centrum so všetkými písomnosťami a tam nech to osobne vybavuje s poukázaním na nimi podpísané dokumenty s podmienkami, ktoré boli dohodnuté.
P.S. mne operátor zasiela SMS, ale o tom, že mám v e-maili doručenú faktúru.
Eva555555 Ďakujem za radu, aj ja sa domnievam, že sms nemôže predsa slúžiť ako doklad, jeho e-maill nemajú, no majú jeho adresu, preto nechápem prečo mu faktúry nezaslielali takto alebo ho nejak nevyzvali k zaplateniu. Do klientského centra sa rozhodne chystám, no najskôr som si chcela zistiť, na čo sa mám zamerať, jedná sa o takmer 85-ročného pána, preto ho tam nechcem zbytočne ťahať niekoľkokrát a bez neho sa so mnou ani baviť nebudú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Môže mobilný operátor fakturovať služby cez SMS?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.