Zavrieť

Porady

Predaj auta - Problém

Dobrý deň
chcel by som sa vás opýtať. Predával som svoje auto jednému chlapovi z iného okresu, ked prišiel na aute sa previezol a dôkladne si ho obzrel a o chybách ktoré tam boli bol riadne oboznámeny. Dohodli sme sa že splnomocnenie na odhlasenie auta na jeho meno mi pošle hned na druhý deň poštou. Keď som mu na druhý den volal,tvrdil mi že bol v práci a nestihol to poslat,že to pošle až ten další deň.Povedal som že OK. Na další den som mu cca o 9 ráno pisal sms a spýtal sa ho či mi to už poslal,a pripomenul mu že nech mi nezabudne poslat aj malý technicky ktorý potrebujem k odlhaseniu. Na túto SMS mi neodpovedal,a zdalo sa mi to podozrivé pretože viem ake podvody s autami sa robia.Tak som si schválne pozrel server bazos.sk a on moje auto už ponúkal na predaj,bez môjho splnomocnenia k predaju,bez toho aby mu auto papierovo už patrilo. Predával ho za podstatne vyššiu cenu ako som ho ja jemu, dal som mu to max. pod cenu kvoli chybam o ktorích oboznameny bol. Tak som mu poobede skusil zavolat a on ma hned zrušil, a za tým mi napisal do SMS že auto je cele zničene,že je tam motor v pi... atď atď, že som mu utajil chyby.Za tým som mu napisal že som auto našiel na bazári, že ho predáva a pôjdem s tým na políciu. Tak to odtial zmazal. Nejak sme sa snažili dohodnut,chcel odomna ešte nech mu pošlem peniaze na opravu atď,nakoniec povedal že fajn peniaze mu posielat nemusim,že on mi zajtra pošle to splnomocnenie(asi chcel natiahnut čas). Na další den je auto znova zavesené na internete za tu istú cenu na predaj. Povedal som že chcem auto nazad a mam pravo takisto odstupit od zmluvy,on s tým nesuhlasi,a stale tvrdi že som mu zatajil chyby. Že kludne s tym mám ist aj na políciu...Viete poradit čo v takejto situacii robit? auto je stále pisané namňa,poistka takisto,ak ho predá ďalej a stane sa nejaka havaria alebo budu problemy,všetko pôjde namna a ja sa teraz teoreticky toho auta nemôžem zbavit.Nadalej by som musel platit PZP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Hned na zaciatku ste spravili chybu ze ste nevykonali prepis hned - alebo ste netrvali na tom aby Vam kupec predlozil splnomocnenie - bez toho auto nedavat.....ale to uz viete a teraz je uz neskoro.

    ale...

    Kupna cena bola zaplatena - vozidlo bolo odovzdane - kupna zmluva obojstranne podpisana. Novym majitelom vozidla je kupujuci. Evidencia vozidiel ma iba evidencny charakter.

    Navstivil by som miestne obvodne oddelenie - kde by som trval na podani oznamenia. Upozornujem ze Policajany zbor (Obvodne oddelenie) je POVINNY prijat AKEKOLVEK oznamenie. V oznameni by som uviedol vsetky skutocnosti o tom ze novy majitel odmieta vykonat prepis (zaslanie splnomocnenia) s tym ze mate pocit ze sa moze napriklad jednat o podvod. Aj keby sa nejednalo - znovu opakujem ze Policajt na obvodom oddeleni MUSI prijat toto oznamenie - kde po vypocuti si vyziadate kopiu.

    V pripade ak spacha novy majitel vozidla priestupok a z dovodu "objektivnej zodpovednosti" pride pokuta na Vase meno - uvediete udaje noveho majitela - prilozite kupnu zmluvu a oznamenie vykonane na Policii o nemoznosti vykonat prepis a budete z "obliga". Rovnake podklady by som zaslal poistovni so ziadostou o zrusenie PZP. Rovnako postupovat aj pokial dojde casom k neplatnosti STK a Emisnej -(uz zasielaju pokuty)

    Majitelovy vozidla treba poslat postou do vlastnych ruk vyzvu na vykonanie prepisu.
    Naposledy upravil dmc : 15.12.16 at 21:51

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nechápem moc... napísal si xyz omáčok, ale podstatné veci nie. KPZ máte spísanú, podpísanú, s uvedenými chybami, s klauzulou o tom, že ho kupuje ako stojí, ako leží? a najdôležitejšia vec - dostal si peniaze? A auto má kto?

    to, že on ho ponúka ďalej, ťa vôbec nemusí zaujímať, ani nemá prečo. môže si so svojím autom robiť, čo chce. ak teda je jeho. Tam podvod nevidím.

    Ak zaplatil a má auto, tak je hlavne jeho problém, že nie je písané na neho. ty máš KPZ s príslušným dátumom a od toho dátumu za prevádzku zodpovedá kupujúci, tak by to malo byť formulované v zmluve.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Neznamy94 KPZ máme spísanú,chyby uvedené niesú, su tam len základne udaje,kontakt,adresa,tel čislo,vin čislo auta atd, podpisy...Peniaze som dostal ale tým to premňa ešte nekončí nakoľko potrebujem zrušiť PZP,ktoré stále platim ja,až pokial ho neodhlasim na policii a potom na poistovni...a ktomu potrebujem jeho plnú moc ku ktorej sa nemôžem dostať. On sa snaží predat auto dalej.
    vicktor Vyzera to ze skusa predat za vyssiu cenu, s kupcom jedna tvojim menom a ak sa mu podari, povie mu nech posle splnomocnenie.
    Videl si jeho doklady? V zmluve mozu byt vymyslene udaje.
    Je tam aj napr. "ku dnu podpisania zmluvy kupujuci odovzdal sumu a predavajuci odovzdal vozidlo"?
    jslancik čo keby si odpísal na všetky otázky? napr. že kto má teraz auto fyzicky. Tebe ide očividne iba o PZP. a vôbec ťa nemá čo zaujímať, čo s ním chce ďalej robiť. 3/4 tvojho príspevku sú úplne nanič.
    Žabinka omyl, omyl, na ohlásenie je potrebné splnomocnenie od toho, na koho sa auto odhlasuje.. od 1.1.2016.. alebo je osobne prítomný pri odhlásení, alebo je jeho podpis na KZ úradne overený..
    jslancik a mimochodom, keby si predal auto do AAA, tak oni si auto neprihlásia, kým nemajú kupca. teda PZP platíš kľudne rok, dva... až keď predajú, pošlú techničák, aby mohol predávajúci zrušiť PZP. tak sa moc nesťažuj.
    jslancik fíha, tento rok sa to zmenilo? hm, v 2016 som ešte nepredal ani jedno auto
    Žabinka áno, tento rok.. tak chodím ako dilinko s kupujúcimi po matrikách..
      zbaliť

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Daj na rovnaky web ponuku na rovnake auto ( priloz foto ) za 50% ceny, resp cena dohodou Nic neziskas, ale si v situacii ked ide o to kolko stratis.

    Predaj auta - Problém

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.