Zavrieť

Porady

Vianočný pozdrav

Ako napísať Vianočný pozdrav príbuzným, ktorí včera pochovali mamičku. Je to veľmi ťažké, nemôžem im predsa priať šťastné a veselé, ani krásne... Vianoce, ale veľmi chcem, aby vedeli, že na nich myslím a prežívam s nimi ich veľký žiaľ. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Napr. toto, spokojne by som mozno vynechala.


    afrikánka Vynechať "spokojné"....a je to vhodný vianočný pozdrav pre rodinu, ktorá prechádza hlbokým smútkom

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Napr. aj tak, prajem vám požehnané vianočné sviatky
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    s.renka Problém je, že ani ja, ani príbuzní, nie sme veriaci, a tak asi by to v takejto podobe nevyznelo veľmi úprimne. Ale aj tak ďakujem za reakciu.
    veronikasad Tak zaželaj pokojné prežitie vianočných sviatkov
    s.renka Áno, aj ja som si tak myslela, ibaže je to ... prázdne, príliš všeobecné(?) Tí ľudia sú naša naozaj veľmi blízka rodina, chcela by som, aby z toho pozdravu cítili, že nám na nich záleží, hoci sme od nich ďaleko. Dala som sem moju prosbu s nádejou, že sa nájde niekto, kto čosi podobné už prežil a poradil si s tým. Ďakujem.
    buchač s.renka (Dnes 11:49) že sa nájde niekto, kto čosi podobné už prežil a poradil si s tým. Ďakujem.
    ==================
    ...a Ty si myslíš, že prečo som asi tak múdry ???
    Konkretizovať nemá význam....či ???
    afrikánka Je veľmi ťažké poradiť, aký Vianočný pozdrav napísať v tejto konkrétnej situácii....Vianočné pohľadnice sú o radosti, krásnom prežití. Ak bolo každoročným zvykom, že si posielala, teraz vynechaj, skús sa pripomenúť iba SMS, kde môžeš vyjadriť spoluúčasť a pochopenie pre ich žiaľ.
    Pohľadnicu môžeš poslať možno až Novoročnú, kde ich posilníš vhodne zvoleným, taktným prianím.....
    Život pre nich pokračuje, aj keď stratili milovanú osobu. Prvý manžel mojej maminy zomrel 22.12. a pohreb mal na Štedrý deň....
    s.renka No veď práve, presne to hľadám - vhodne zvolené taktné prianie. Všetkým Vám ďakujem za snahu pomôcť. Dnes a zajtra už nebudem môcť reagovať, budem mimo, ale v stredu sa sem vrátim. Ešte raz vďaka všetkým.
    mareko Veď im napíš tak, ako navrhuje veronikasad a pod to napíš ako PS to, čo si sem napísala (záleží nám na Vás a sme s Vami , aj keď ďaleko...alebo podobne). Aj ja som pochovala rodičov na Vianoce, resp. ocka pred Vianocami a maminku na Troch králov. Zomreli presne mesiac po sebe, no nikoho sme neodsudzovali za to, že nám želali šťastné ...
    buchač Požehnanie, požehnaný, ....

    http://slovniky.juls.savba.sk/?w=po%...tf-8&oe=utf-8#

    http://slovniky.juls.savba.sk/?w=po%...tf-8&oe=utf-8#

    Fujtajbl...fakt "požehnané" sviatky...
    Také niečo, také slovo by nenapísal ani len zarytý ateista.
    Na druhej strane ? Veriaci by mal vedieť, čo to slovo obnáša, znamená.

    Ani neužitočné alebo nevhodné sa nedá dať...nie je v ponuke totiž to, na čo by som klikol.
    Tweety Ved práve, že veriaci vie. Evidentne si nepochopil význam toho slova v pozdrave práve len ty sám. Zas iba útočíš.
    Tweety Ani mínuskou si neprekvapkal. No čo už, aj tak sa dá. Žily mi to veru netrhá. Nech ti padne na úžitok.
    afrikánka buchač,....FUJTAJBL, je nutné použiť na tvoj komentár....keď už skutočne nezvládaš svoje čertenie a realizuješ sa nadmieru neprístojne v tejto smutnej a citlivej otázke-téme
    s.renka Tak som tu opäť. Včera som mala vážnu reč s mojou rodinou a dohodli sme sa, že Štedrý deň a 1. sviatok vianočný budem tráviť u príbuzných. Moja rodinka si bezo mňa poradí, všetko im nachystám, a hoci im budem (verím tomu) chýbať, zvládnu tie dva dni. Takže nebudem písať žiadny pozdrav, pôjdem tam a budem sa snažiť aspoň trochu prispieť k tomu, aby tieto smutné Vianoce boli pre príbuzných - hlavne deti - menej bolestivé - ak to bude možné.
    Znovu Vám všetkým veľmi ďakujem za Vašu snahu pomôcť. Končím túto tému s prianím krásnych, šťastných, veselých vianočných sviatkov, do nového roku veľa zdravia, radosti a pekných dní Vám všetkým.
    Vďaka.
    Tweety Rozhodla si sa správne. Chválim Ti tvoje rozhodnutie. Prajem ti rpríjemné a pokojné sviatky v kruhu rodiny.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.