Zavrieť

Porady

Kto može robit zastupcu vlastnikov bytov

Kto može robit zastupcu vlastnikov bytov ,moze funkciu vykonavat aj osoba ktora v baraku nema trvaly pobyt
Naposledy upravil Dav : 19.12.16 at 18:24
3 komentárov     zbaliť
buchač Bojoval by som zo všetkých síl, ak by sa našiel nejaký jedinec, ktorý by taký takýto návrh dal.
dalajlama ako
buchač Argumentovaním, dôvodmi, presvedčovaním...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Moja známa robí zástupcu vlastníkov v bytovke kde bývala pred rokmi, teraz tam nemá trvalé bydlisko, ale keď sú s ňou spokojní...
    buchač Podobný prípad bol u nás, vo vedľajšom vchode.
    Pani si vymenila byt so synom, no zástupcu robila aj naďalej.

    Nie je to proste dobrá voľba.

    Ja som robil pár rokov zástupcu tiež. No keďže som sa viac zdržiaval na chalupe, tak som to položil.
    Nedá sa všetko vybaviť cez telefón a lietať hore dole na aute je tiež tak trochu od veci...náročné na čas a aj financie.
    Valcake Môj mng.robí,ale tiež to ponúka každému no nikto nechce...Zatiaľ pracuje, tak sa to ešte dá, no potom bude tiež viac na chate a položí...Hi,hi

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    je ale predpoklad, že bude menej aktívny v riešení vzniknutých problémov, alebo mu to dokonca bude "päť" a riešiť si to budete možno sami, asi by som volila niekoho v baraku
    romana147 Problém býva, že starý sa nepáči a nový sa nehlási

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Od 1.7.2007 v Zákone 182/1993, doplnením Zákonom 268/2007 toto.

    (4) Styk vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome so správcom zabezpečuje zástupca vlastníkov zvolený na schôdzi vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome (ďalej len „schôdza vlastníkov”). Zástupca vlastníkov informuje vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o činnosti správcu a o dôležitých otázkach prevádzky domu. Zástupca vlastníkov je povinný uplatňovať voči správcovi požiadavky vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome v súlade so zmluvou o výkone správy. Zástupca vlastníkov nie je oprávnený rozhodovať o veciach, o ktorých môžu rozhodovať len vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome podľa § 14.

    Zástupcom vlastníkov môže byť ktokoľvek koho si spoluvlastníci domu zvolia na schôdzi, aj osoba nebývajúca v dome. Taká osoba môže vykonávať, zabezpečovať len tie veci pre dom voči správcovi domu, na ktoré ho spoluvlastníci splnomocnia. Na schôdzi vlastníkov môže, musí byť účastníkom schôdze, no nemôže o ničom rozhodovať,hlasovať, že?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nunenko Môže len to, čo mu umožňuje zákon, nie na čo ho splnomocnia. Nie je možné ho splnomocniť na viac.

    Zástupca vlastníkov nie je oprávnený rozhodovať o veciach, o ktorých môžu rozhodovať len vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome podľa § 14.

    ..teda môže zabezúečovať styk
    sito Aký je rozdiel medzi týmito slovami? Informovať, uplatňovať a rozhodovať. Čo je to zmluva o výkone správ?

    ... ten styk môže byť aj pohlavný, môže na to ...
    sito Aká krásna mínuska, že?
    nunenko - a + = 0
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zakon 182/1993 neurcuje, ze zastupca vlastnikov bytov musi byt len vlastnik bytu.
    nunenko ... nie, ale určije však kto má právo zúčastniť sa schôdze vlastníkov. Iba vlastbík má právo zúčastniť sa schôdze, alebo ním splnomocnený náhradník.
    Čiže nepriamo vyplýva zo zákona, že zástupcu vlastníkov nemôže robiť nesplnomocnený nevlastník (generálnou plnou mocou)..
    Kde má trvalý pobyt je bezpredmetné.
    avalik nie je vylúčená účasť iných osôb na schôdzi vlastníkov ... ale iba vlastníci, resp. osoby splnomocnené vlastníkmi môžu hlasovať

    zástupca vlastníkov je buď splnomocnený vlastníkmi alebo zvolený vlastníkmi na schôdzi - zákon nikde neuvádza, že táto osoba môže byť splnomocnená/zvolená len z vlastníkov

    Kto može robit zastupcu vlastnikov bytov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.