Zavrieť

Porady

Ako v xls vytiahnem do jedného súboru údaje z riadka 22 zo 190 súborov?

Mám 190 súborov xls, každý má iný názov, ale hárok kde sú údaje sa volá rovnako DB. A z tohto hárku z každého súboru potrebujem natiahnuť riadok 22 do nového súboru. Mám tam fakturovanú položku a počet kusov a cenu. Potrebujem z toho urobiť databázu, ale nechcem každý súbor otvárať. Pomôžete mi niečim jednoduchým? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    prilož vzorový súbor... riadok? v akom rozsahu? najlepšie by bolo, aby boli v jednom priečinku.. najjednoduchší spôsob je odkazom cez =, alebo funkciou VLOOKUP (potom makro) a pri všetkých potrebuješ celú cestu k bunke

    bez potreby otvárať súbor...cez odkaz, cez funkciu

    odkaz

    ='\\192.168.111.11\Domain\užívateľ\My Documents\Nový priečinok\[zošit1.xls]DB'!$A$22

    funkcia

    =VLOOKUP('\\192.168.111.11\Domain\užívateľ\My Documents\Nový priečinok\[zošit1.xls]DB'!$A$22;'\\192.168.111.11\Domain\uživateľ\My Documents\Nový priečinok\[zošit1.xls]DB'!$A$1:$A$26;1)
    Naposledy upravil Kabaka123 : 22.12.16 at 18:26
    Kabaka123 22.12.16 14:27 priradil do Porady

    Ako v xls vytiahnem do jedného súboru údaje z riadka 22 zo 190 súborov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.