Zavrieť

Porady

je potrebné odovzdať zbraň do úschovy na políciu?

Ak idem do zahraničia pracovať a som držiteľom zbrojného preukazu a zbrane je potrebné odovzdať zbraň do úschovy na políciu?
Naposledy upravil ivka70 : 27.12.16 at 20:10
avalik ako si mohol dostat ZP ak si tuto info nevies najst v prislusnom zakone?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ak ideš pracovať do zahraničia, tak nie je povinnosť odovzdať zbraň a strelivo na políciu. Ale je to celkom dobrá vec v prípade, že budeš pracovať dlhšiu dobu v zahraničí a neustrážiš si koniec platnosti ZP a potom nemôžeš byť obvinený z /nedovoleného ozbrojovania/. Samozrejme máš vedieť, že má byť zbraň a strelivo uschované a uzamknuté oddelene.
    Oprava: Neplatný ZP je priestupkom.
    Naposledy upravil sosak : 28.12.16 at 17:56

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    afrikánka, taiko, avalik, Tweety
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (2)
    1
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač sosak...kuwa, neblázni.
    sosak keď máš v držbe zbraň a skončila platnosť ZP tak máš na krku nedovolené ozbrojovanie, to je fakt.
    buchač sosak...NEMÁŠ pravdu.

    Zdôvodnenie som Ti chcel napísať do súkromky, no nemáš ju prístupnú.
    Tych laikov,čo Ti dali užitočné ani len neriešim.
    sosak Ale otázka bola zodpovedaná, že nie je povinnosť odovzdať zbraň na políciu.
    Je len na zodpovednosti držiteľa zbrane, aby bola uschovaná a uzamknutá podľa zákona aby nebola zneužitá.
    afrikánka buchač, dala som užitočné, lebo pre mňa bola táto odpoveď jasná, jednoduchá, zodpovedaná....
    Tvoja odpoveď "zmizla". Bola nezrozumiteľná, P.S.-dodatky, inotaje, buchačovsky záhadná....načo teraz mudruješ?
    Ak dáš, podľa môjho názoru dobrú odpoveď, tak ti dám užitočné, vtedy neprotestuješ, držíš papuľku...
    Vždy chceš byť najmúdrejší, až to premudruješ....
    buchač Jednoduchí jedinci potrebujú jednoduchú odpoveď.
    Takže jednoduchá odpoveď na Tvoj komentár, aby si ju v tej svojej sprostoduchosti pochopila.

    Na píííču sa montuješ (ba dokonca hodnotíš) príspevky, ktorým hovno rozumieš ?
    Lebo tu nejde o názor (ten Tvoj mám hlboko v riti)...tu sa jedná o presné a jasné §§§ z daného zákona.

    P.S.:
    Môžeš sa včul posťažovať Žltému kanárikovi a rozobrať moje správanie.
    afrikánka buchač, ty si jednoducho sprostý, dopototo aj odpoveď, ktorú by si možno dal, keby si nemachroval.
    Chceš prikazovať kto, kedy a začo má bodovať?????
    Nepôjdem sa predsa sťažovať na niekoho, kto ma náramne pobaví....a to mňa na tebe baví.
    afrikánka Po výmene názorov som schytala 2x neužitočné.
    O autorovi nebolo pochýb.
    Z pomsty som mu udelila 2x užitočné.
    viktorviktor Skutková podstata nedovoleného ozbrojovania - ak polícia nemá vedomosť o tom, že nejaká osoba má vo svojej držbe zbraň a taká zbraň ani nie je v policajnej evidencii. Znak skutkovej podstaty trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami spočívajúci v tom, že páchateľ drží zbraň „bez povolenia“ neznamená, že páchateľ drží zbraň potom, čo mu vypršala platnosť zbrojného preukazu, ale znamená, že zbraň drží „bez vedomosti“ polície, t. j. za situácie, keď polícia vôbec nemá vedomosť o tom, že určitá konkrétna osoba drží zbraň a taktiež nemá ani vedomosť o tom, o akú zbraň ide a že takáto zbraň je vôbec na území Slovenskej republiky,
    jednalo by sa o priestupok
    buchač viktor, šak jasné.

    Nedovolené ozbrojovanie je niečo úplne iné.
    Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon)
    § 294, §295
    sosak Opravil som, máte pravdu.
      zbaliť

    je potrebné odovzdať zbraň do úschovy na políciu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.