Zavrieť

Porady

televizia-CAmodul

ahoj.mam kupeny ca modul do dalsieho tv.dal som ho tam aj s registrovanou kartou.a nic.antenu som stiahol zo satelitu cez tri izby.moja otazka znie -kde som spravil chybu?musim mat dve aktivovane karty aby som odskusal fungujuci ca modul?dik.pekne svitky prajem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Karta je buď samostatná - teda musí byť aktivovaná;
    B) je to doukarta (kópia prvej - niekedy dodávaj) - tiež musí byť aktivovaná.
    Ale! Niektoré karty vyžadujú spárovanie s CA modulom.
    Upresni - aká (od koho) je karta.
    C) TV má satelitný tuner? Má špecifikáciu DVB-S? ak nemá darmo budeš pchať CA modul s kartou od satelitu, ak telka nemá DVB-S a teda nepodporuje frekvencie. Upresni, aká telka!
    celoslav a....KARTA JE AKTIVNA b....nie je to duokarta....c....ma na zadnom cele strbinu comon interface.....televizor hyundai...LLF22814MP4CR...ROK2011
    misoft No tak do neho satellitný signál NEDOSTANEŠ - ten má len DVB-T (terestriálny tuner) - takže ti je CA modul + sat.karta na dve veci..... Alebo si zožeň sat. prijímač a do toho potom buď CA modul + kartu strčíš, alebo niekedy sa do štrbiny vkladá len karta.
    Príklad https://www.alza.sk/dvb-s2-satelitne/18856834.htm

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Zaujímavé, zapojiť satelitnú parabolu do konektora pre anténu. Naladil si stanice iba ich nechcelo dekodovať? Či si sa iba čudoval prečo nejdú?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Pokiaľ by telka mala tuner DVB-S - tak sa pripája parabola priamo na anténny vstup. A CA modul s kartou by dekódoval signál - o spracovanie signálu z taniera sa predca postará satelitný tuner v telke. Ale on má v telke ôlen terestriálny digitálny tuner DVB-T - takže ani CA modul s kartou mu nepomôže - na satelitoch sú totiž úplne iné frekvencie, ako na terestriáli (alebo na cable).
    Takže - logicky že nepôjde, nenaladí.
    Taserda misoft ja to viem, čudujem sa tomu že antenu stiahol zo satelitu, čiže jeden tv s dvb-s má a musel si všimnúť aspoň ako sa pripája koaxial z paraboli do tv. Ak kúpil f-konektor určený pre sat tunery tak ho nemal kde naskrutkovať. Asi tam dal koncovku pre antenu a nič nepíše že ladil stanice. Vložil CA modul s kartou a nič sa nedeje. Je toto možné???
    nunenko No a? Prečo by tak nepostupoval? Každý totálny amatersky koumal by tak postupoval.
    Niektorí by išli aj reklamovať modul, či kartu...
    misoft Taserda: v podstate - i ten F konektor je koaxiálny konektor. Takže ak stiahol koaxiál z paraboly, nasadil na koniec koaxiálny konektor a zastrčil do telky. Nepremýšľal, nevedel..... niektoré telky totiž (paradoxne) i tie konektory pre satelitné pripojenie maj ako obyčajné koaxiály....ono to funguje, ale trochu kvalita ide dole a potom sa divia, že kvalita a sila signálu nie to pravé orechové....
    nunenko Ani môj prvý srtalitný prijímač (cca 1988-1989) nemal žiaden F-konektor, a myslím že ani druhý cca 1995)...
    Zato momentálne moje oba ich majú po tri...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.