Zavrieť

Porady

prijmač od digi a karta skylink

dobry den chcem sa spitat je mozne ked mam od firmy digi slovakia prijmač a použivam kartu na tv programy s mesačnym paušalom a chcel by zmenit kartu z digi na skylink prijmač bude kaceptovat inu kartu ked je od ineho vyrobcu chcem totiz kupit novu kartu do prijmača dakujem za kazde rady.
buchač Hm...

Čo Ti bráni ísť do predajne a opýtať sa...eventuálne aj vyskúšať ?
Len mi netvrď, že sa to nedá...že Ti predajca nevyjde v ústrety.

P.S.:
Nedá mi dať poznámku.
To nevieš použiť interpunkčné znamienka ? Alebo sa nechce ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Teoreticky: prijímač ako prijímač, karta ako karta - malo by to fungovať.
    Ale prakticky: jednotliví poskytovatelia si dávajú do týchto zariadení nahrávať svoj upravený software a potom tzv. párujú karty so zariadením, takže zameniteľnosť nie je.
    A pochybujem, aby Digi nechala prijímač tzv. otvorený, aby sa tam dala strčiť karta od konkurencie (to isté sa týka i CA modulov, ktoré ponúkajú), takže sa vo väčšine prípadov nedá použiť prijímač od jedného a karta od druhého poskytovateľa. Mnohí to potom riešia "prepálením" software v prijímačoch openWRT, takže potom to funguje.
    Takže asi Digi "nebude rada" ak sa v jej prijímači bude používať karta od Skylinku (alebo freeSatu) - bude to zablokované.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Poznámočka pre mínuskovača: pokiaľ toto považuje za neužitočné, nech si trhne nohou a nech sa potom trápi sám. Ak lepšie vie, ako to chodí, nech poradí.
    Valcake Nerozumiem tomu mínuskovaniu a neužitočným bodom. Iba teraz sme si želali pekný Nový rok. Prečítala som čo ..misoft..radil a veľmi ma zaskočilo, keď dostal za odpoveď neužitočné...veď všetko pekne vysvetlil a keď niekto s tým nesúhlasí, tak nech NAPÍŠE svoj názor, že PREČO nesúhlasí..
    afrikánka Ty si rozumela čo misoft odpovedá? Ja veru nie. Poznám iba kartu do bankomatu....ale preto nebudem predsa mínuskovať.
    Valcake ..rozumela moja, rozumela...aj keď MY nepoužívame TV karty, ale na chate u nás má viac ľudí..Karta do bankomatu?..a máš aj zlatú?
    buchač
    afrikánka Zlatú nemám, iba platinovú.....možno práve preto skoro ničomu nerozumiem....
    misoft @afrikánka: To máš ako s kľúčmi..... mám zámok FAB a môžem doň použiť kľúč z iného zámku? Veď kľúč ako kľúč, veď zámok ako zámok.... veru nedá sa použiť, kľúč bude pasovať len do zámku, pre ktorý bol vytvorený.....
    Už si pochopila?

    A ešte doplním.... ani tvoja platinová bankomatová karta nepôjde napr. v set-top-boxe a to majú rovnaké rozmery, skoro rovnaký ten čip nalepený, rovnaké kontakty....
    afrikánka Pochopila ! ! !
    To je úplne iný systém ako bankomat - jedna FAB a kľúčov sa tam zmestí do nevidím...
    Radšej už nič nedoplňuj....lebo ma dopletieš, že set-top-box....atď, veď začnem pchať bankomatovú kartu do hocijakého otvoru
    misoft No čiastočne - jedna FABka a kľúčov tam napcháš do nevidím - ale otočíš tú FABku?
    To ako, keď jeden inštaloval hru z troch CD-čiek a nešlo mu to. Vraj pýtalo "Vložte CD 1), potom "Vložte CD 2" a nakoniec "Vložte CD 3" - kua - on to tretie CD-čko k tým dvom do mechaniky už nenatlačil
    afrikánka A nemohol ten otvor na CD 3 trochu opilovať....možno by to vošlo-vyšlo
    nunenko karta Skylink Standard HD M7 nepôjde, a to je isté na 100%. Soft len tak neprepáliš. openWRT som používal ale v routri.
    na-ta ak máš kartu od skylink tak je dobré mať aj set-box od nich, pretože to nepôjde.
      zbaliť

    prijmač od digi a karta skylink

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.