Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie pokuty z daňového úradu

Dobrý večer, účtujem rozpočtovú organizáciu v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta . Stala sa nám taká vec, že sme oneskorene odoslali prehľad o zrazených preddavkoch na daňový úrad .... prišiel nám list kde nám DÚ vyrúbil pokutu vo výške 60€. Zamestnanec, ktorý chybu spôsobil sa dohodol so štatutárom o zrazení pokuty z jeho mzdy v mesačných intervaloch. Mesačne sa mu to zráža á 15€. Ako to mám presne účtovať? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Pokuta je pokutou bez ohladu na to, z akeho titulu a koho zavinenim vznikla. Takze by sa mala uctovat na 545. Taktiez v tomto momente nie je uznatelnym danovym vydavkom.
    Nasledne zauctujeme narok na nahradu skody zamestnancom, pricom takato nahrada je vynosom (335/648).
    Z danoveho hladiska sa stava skoda uznatelnym vydavkom vo vyske prijatej nahrady, takze v momente, ked zamestnanec uhradi skodu je mozne 545 zahrnut v prislusnom pomere aj do danovych vydavkov.

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    ja osobne by som to zuctovala asi ako 335/221 a potom ked to bude vracat po 15€ 221/335

    Oriona je offline (nepripojený) Oriona

    Oriona
    Nam sa na skole (rozpoctova organizacia) stalo to iste, tiez sme dostali pokutu 60 eur. Uctujem 545/222 637 031. Zatial sa statutar nevyjadril ohladne zosobnenia pokuty.
    edúlik Ani nám sa priamo nevyjadril, len chcel aby sme tam písali odvolania aj ked sme mu dokola vraveli, že DÚ to už nestiahne. Telefonicky sme si to overili. Tak sa potom kolegyňa rozhodla, že to vyrovná, nakoľko sa to stalo jej chybou. Môj názor - pri takom množstve práci, je zosobnenie pokuty 60€ smiešne a trápne, stalo sa nám to prvý krát. Ďakujeme za pomoc pri účtovaní.
    Banská Štiavnica Mne osobne sa stala taká istá vec, zabudla som poslať prehľad, zdôvodnila som DÚ prečo a pokutu mi odpustili. No aj také veci sa stávajú.

    Oriona je offline (nepripojený) Oriona

    Oriona
    Este dodavam: Predpis pokuty z DU som uctovala na 545/379 (je polemika, ci uctovat 345?), uhradu pokuty 379/222 637 031.
    Tweety Áno 345. Uhrada 345/221.

    Zaúčtovanie pokuty z daňového úradu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.