Zavrieť

Porady

Nevybavená reklamácie do 30 dní

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu, reklamovala som službu, pri ktorej mi vznikla škoda a žiadam o preplatenie škody. Na reklamáciu mi nebolo odpovedané do 30 dní ( prešlo vyše 40 dní). Po neodpovedaní na reklamáciu za tovar má človek právo žiadať peniaze. Čo ale v prípade, že žiadam o preplatenie škody, mám právo po prejdení lehoty na vrátenie peňazí bez ich vyjadrenia? Podotýkam, že reklamáciu som posielala ako firma, nie ako súkromná osoba, takže na SOI sa reklamácie firiem nevzťahujú.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na firmy sa nevztahuje ani 30 dnova lehota na reklamaciu..
    Podmienky reklamovania sluzby mate mat dohodnute v zmluve s firmou, ktora sluzbu zabezpecuje.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lienn v zmluvnych podmienkach je 30 dnova lehota dohodnuta, takze na tento konkretny pripad sa vztahuje tiez.
    ivka70 Tak postupuj dalej podla zmluvnych podmienok.
    Mozes sa aj sudit.
    lienn No veď práve, že v zmluvných podmienkach píšu že v prípade reklamácie do 30 dní odpovedia a nič viac, tak hľadám nejaké informácie, aké mám možnosti, skôr akoby som pristúpila k súdu, nakoľko ako firma inú možnosť nemám. Ale ďakujem v každom prípade za odpoveď.
    ivka70 Posli predzalobnu vyzvu. A mozno to len predlzili sviatky a firma nepracuje az do pondelka?
    lienn Pracuju stale a lehota bola 24.12, takze v podstate pred sviatkami, pozriem sa na tu predzalobnu vyzvu, dakujem velmi pekne.
      zbaliť

    Nevybavená reklamácie do 30 dní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.