Zavrieť

Porady

Rekonštrukcia drevenice.

Dobrý, nevie mi niekto poradiť či mám nejakú šancu dostať nejakú dotáciu na opravu asi 200 ročnej drevenice? Je postavená v jednej dedinke, ktorá ale nieje zaradená do oblasti národnej kultúrnej pamiatky
5 komentárov     zbaliť
buchač
afrikánka Teda...keď už takýto skúsený chalupár, ako buchač, nemá komentár ani odpoveď, to bude asi zaujímavý nápad s tou dotáciou.
Si niekde počula, alebo iba ako nápad?
sysa37 Počula som, že si niektorí takto opravili drevenice, ale bolo to asi pred desiatimi rokmi a neviem, či to platí aj teraz a hlavne, kde by som mala dávať žiadosti.
buchač Ja som počul, že diaľnicu z BA do KE postavia do konca roka 2016.
Ale to bolo asi tak pred 20 rokmi...
sysa37 Dík za úprimnosť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Takže asi takto...

    Keby si každý majiteľ drevenice, ktorá nie je zaradená medzi kultúrne pamiatky, žiadal o dotáciu, tak by šlo o solídne peniaze.

    Ale potom by sa dalo uvažovať aj o starých, murovaných budovách, ktoré tiež nie sú zaradené do pamiatok.

    Takže potom by sa len a len opravovalo za štátne...a každá drevená búda alebo murovaná latrína, ktorá má svoj vek.

    Veď najstaršie bytovky majú vyše 100 rokov...a kto prispieva majiteľom na opravu ?
    --------------------------------------

    Či máš alebo nemáš šancu, to je vedľajšie.
    Interesuj sa na príslušných úradoch...začni u obce, ktorá Ťa ako prvá pošle niekde do hája.
    Pokračovať môžeš až po ministerstvo, kde pochodíš (podľa mňa) rovnako.

    Nevravím už ani o tom, že to behanie po úradoch je teda fuška.
    Netreba zabúdať ani na fakt, že pri prípadnom príspevku budeš musieť viac spĺňať príkazy a nariadenia...a Tvoje slovo bude prd platné.

    Tí, ktorí majú kultúrnu pamiatku, teda nadávajú statočne...tí si pomaly na svojej latríne ani prdnúť nemôžu bez náležitého povolenia.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    afrikánka, bettylou, branislavp, sysa37
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    2

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    videl som novo postavene zrubove drevenice ,platene z nejakeho EU fondu na rozvoj ,..... a tam cedula postavene vdaka tomu ze ideme tym spravnym SMERom ...... (a logo smeru...) tak peniaze sa daju zohnat na vsetko,len musis mat dobre konexie,a vybavt si to ,musis to obalit http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domo...u-zburala.html

    Rekonštrukcia drevenice.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.