Zavrieť

Porady

Hmotná núdza a strava v MŠ

Dobrý deň,

mám nárok na dotáciu na stravu v MŠ? Som matka samoživiteľka s jedným dieťaťom (5 rokov), som poberateľkou dávky v hmotnej núdzi, môj príjem je:

1. dávka v hmotnej núdzi, momentálne vo výške 40 € mesačne
2. prídavok na dieťa
3. zrážka výživného od exekútora 55 € mesačne (napriek tomu, že súdom určené výživné je 60 € mesačne, úrad práce mi rozdiel nedopláca).

Keď to zhrniem môj celkový mesačný príjem je 118,55 € celkovo. Z toho vraciam späť 30 € úradu práce (z dôvodu staršieho dlhu na náhradom výživnom), 30 € exekúciu, ostáva mi 58,52 eur. Dnes mi bolo v MŠ oznámené, že stravu pre dieťa (5 rokov) si mám na celý mesiac zaplatiť sama aj keď som riadne doniesla potvrdenie, že som v poberateľom dávky v hmotnej núdzi, to je 26 € mesačne. Ďalej má škôlka poplatok 30 € mesačne a to sa nejedná o súkromnú škôlku. Mesačne mi to vôbec nevychádza, musím ešte odkladať na zubára malému, 40 € za každú návštevu ambulancie, teraz máme objednané 2 termíny. Chcem sa zamestnať aspoň brigádne no syn je zatiaľ prijatý do MŠ iba na 1 mesiac na diagnostický pobyt na 4 hodiny denne, vatšinou sa na pohovoroch stretávam z nepochopením ako chcem stíhať prácu aj vyzdvihnutie dieťaťa zo škôlky. Aj na skrátený úväzok viacerý chceli od zamestnanca odpracovať min. 7,5 hodín denne.
veronikasad Na príspevok na bývanie ti nárok nevznikol ? Pracovníčky UP ti žiadnu dávku neponúknu, sama si musíš zistiť na čo máš nárok ...

https://www.employment.gov.sk/sk/rod.../hmotna-nudza/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Hmotná núdza a strava v MŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.