Zavrieť

Porady

nespravne zauctovana faktura

Zajtra bude lepsie...:)
Pekny den, mam problemik s jednou zalohovou fakturou a jej naslednym vyuctovanim a chcela by som poprosit o radu ako vyriesit tento problemik:
V roku 2004 dosla zalohova faktura na predplatne casopisov pre rok 2005 a na zaklade vypisu z banky bola zauctovana 314/221 1277,-.
V roku 2004 dosiel aj danovy doklad do 15 dni od zaplatenia zalohy a uctovanie bolo nasledovne:
501/321 1073,11
343/321 203,90
321/314 -1277,-
548/321 -0,01
V roku 2006 doslo vyuctovanie predplatneho za rok 2005:
Naklady boli znova nauctovane do nakladov, ale v nizsej ciastke pretoze zaplatena zaloha bola vyssia a nevycerpala sa uplne.
Uctovanie bolo nasledovne:
V roku 2005: 501/383 727,44 Sk
V roku 2006: 383/321 727,44 Sk
343/321 138,30 Sk
314/321 -1277,-Sk
548/321 0,26 Sk
Takto to bolo zauctovane a DPH bolo odvedene v I.Q 2006. Uctovane to takto vobec nemalo byt, islo iba o dobropis zalohy, ktory bol nezmyselne vysvetleny v skratkach a to v rekapitulacii na vyuctovacej fakture v roku 2006 takto:
Zaklad dane -345,67 Sk
DPH -65,70 Sk
Celkom -411,- Sk
Mozete mi pomoct vyriesit tento problem? Dakujem
Usporiadat
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Tweety Pozri príspevok
Nech dodáv. vystaví dobropis na vecí, ktoré nepatria spoločnosti, a bratovi faktúru. Vy budete mať k pôvodnej faktúre dobropis a úhrady si už vysporiadate. Ak ste už zaplatili, vráti vám sumu za dobropis, ak nie, úhradu pôvodnej faktúry budete kompenzovať s dobropisom.
Twety takéto nejaé riešenie potrebujem, len sa potrebujem lepšie zorientovať, tak prosím maj strpenie.
1. My sme tovar zaplatili dobierkou cez pokladňu, tovar sme dostali, faktúru máme.
2. Dodávateľ nám však dobropisovať faktúru nechce ak mu nepošleme späť tú pôvodnú faktúru, stále nerozumiem prečo.
3. Twety, keďže sme už zaplatili, tak by nám dodávateľ mohol vrátiť sumu za dobropis, len neviem čo bude s tými vecami, ktoré patrili tomu bratovi - na ne má vystaviť dodávateľ novú faktúru: Pýtam sa takto, lebo ten dodávateľ je pán, ktorý si účto robí sám a nevie čo s tým a ako vidíš ani ja nie som múdrejší.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bazil Pozri príspevok
Twety takéto nejaé riešenie potrebujem, len sa potrebujem lepšie zorientovať, tak prosím maj strpenie.
1. My sme tovar zaplatili dobierkou cez pokladňu, tovar sme dostali, faktúru máme.
2. Dodávateľ nám však dobropisovať faktúru nechce ak mu nepošleme späť tú pôvodnú faktúru, stále nerozumiem prečo.
3. Twety, keďže sme už zaplatili, tak by nám dodávateľ mohol vrátiť sumu za dobropis, len neviem čo bude s tými vecami, ktoré patrili tomu bratovi - na ne má vystaviť dodávateľ novú faktúru: Pýtam sa takto, lebo ten dodávateľ je pán, ktorý si účto robí sám a nevie čo s tým a ako vidíš ani ja nie som múdrejší.
Kedže z pôvodnej faktúry bude dobropisovať len časť(to pre brata) nemôžete mu ju vrátiť, nakoniec ste ju už zaplatili. Ten pán nech vystaví dobropis na vašu firmu, a v rovnakej výške faktúru na brata. Sumu dobropisu vám poukáže na váš účet. ALebo je ešte jedno riešenie, ten tovar bratovi jednoducho na základe vystavenej faktúry vyfakturujte. On vám faktúru zaplatí a finito. Nemusí dodáv. vystavovať na tovar, ktorý vám nepatrí, dobropis. Takže rozhodnutie je na vás ,jedno, alebo druhé riešenie.
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Tweety Pozri príspevok
Kedže z pôvodnej faktúry bude dobropisovať len časť(to pre brata) nemôžete mu ju vrátiť, nakoniec ste ju už zaplatili. Ten pán nech vystaví dobropis na vašu firmu, a v rovnakej výške faktúru na brata. Sumu dobropisu vám poukáže na váš účet. ALebo je ešte jedno riešenie, ten tovar bratovi jednoducho na základe vystavenej faktúry vyfakturujte. On vám faktúru zaplatí a finito. Nemusí dodáv. vystavovať na tovar, ktorý vám nepatrí, dobropis. Takže rozhodnutie je na vás ,jedno, alebo druhé riešenie.
Twety ďakujem Ti veľmi pekne.
0 0