Zavrieť

Porady

Cestovné poistenie

Dobrý večer. Pred vyše rokom som si uzatvorila celoročné cestovné poistenie cez internet v poisťovni Gen,. S tým že si uzatváram ročné poistné som poistné aj zaplatila a koncom poistenia mi prišiel šek na úhradu dalšieho obdobia. Keďže som si poistenie uzavrela iba na rok tak som ďalšie obdobie už nezaplatila. Poisťovňa sa však ohrádza tým že poistenie ročné neexistuje že to je poistenie na dobu neurčitú. Následne som v zmluve našla toto: "Poistenie sa dojednáva na dobu neurčitú s poistným obdobím 1 rok " ako to mám teda chápať. Je to ročné poistné alebo na dobu neurčitú? Zároveň vo VOP je článok výpoveď zmluvy a zánik poistenia a v zániku je uvedené: " Poistenie zanikne, ak poistné za ďalšie poistné obdobie nebolo zaplatené do jedného mesiaca odo dňa doručenia výzvy poisťovateľa na jeho zaplatenie, ak nebolo poistné zaplatené pred doručením tejto výzvy. Výzva poisťovateľa obsahuje
upozornenie, že poistenie zanikne, ak nebude zaplatené. To isté platí, ak bola zaplatená len časť poistného. V takomto prípade poistenie zanikne po uplynutí jedného mesiaca odo dňa doručenia výzvy poistníkovi."
Poprosím o radu ako ďalej postupovať nakoľko mi už písala aj nejaká firma EOS že vymáhajú poistné za poisťovňu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Komunikuj osobne, písomne doporučene s poisťovňou. V odpore argumentuj ich vlastnými VOP a žiadaj, aby OKAMŽITE nariadili tej firme, aby nevymáhala poistn, ktoré práve podľa ich podmienok zaniklo. (Samozrejme, že ten mesiac asi budeš musieť doplatiť).
    Ďalej - písomne vyzvi t firmu, aby upustili od vymáhania "dlhu" za "poistné", ktorý podľa podmienok poisťovne už zaniklo, inak to budeš považovať za pokus o neoprávnené obohatenie so všetkými trestnoprávnymi dôsledkami pre túto firmu.

    Len malý dovetok - s touto poisťovňou by som si ani vlastné trenírky nepoistil.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    takéto poistenie znamená, že sa dojednáva na dobu neurčitú s tým, že minimálne 6 týždňov pred výročným dňom pri príde (prišiel) šek s úhradou na ďalšie obdobie. Tu sú dve varianty:

    1. dáš v poisťovni písomnú výpoveď k výročnému dňu, samozrejme minimálne 6 týždňov podľa Občianskeho zákonníka a k výročnému dňu ti poisťovňa toto poistenie zruší s tým, že o zrušení ťa bude písomne informovať. Či už ti list o zániku pošta doručí je druhá vec.

    2. nezaplatíš. V takomto prípade ti príde upomienka (1 mesiac), výzva (ďalší mesiac) a oznámenie o zániku pre neplatenie (ďalší mesiac). V tomto oznámení je aj vyčíslená suma za určité obdobie (zvyčajne od 1. dňa nového poistného obdobia do dňa zániku zmluvy). Na toto poistné má poisťovňa nárok z občianskeho zákonníka, nakoľko keby sa ti v tomto období niečo stalo, poisťovňa by ťa kryla (buď čiastočne, čiže by ti nevyplatila, resp. danému zariadeniu plnú sumu, alebo by ju zaplatila a od teba by vymáhala časť plnenia z dôvodu nezaplateného poistného).

    Keďže sa ti už ozvala vymáhačská firma EOS, tak si dlžné poistné neuhradila a poisťovňa to postúpila tejto firme.

    Takto to dopadá, keď sa ľudia poisťujú online bez toho, aby si riadne pozisťovali všetky veci okolo toho a nejdú sa, pokiaľ je to možné, poradiť, prípadne poistiť priamo do poisťovne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.