Zavrieť

Porady

Zastavenie exekučného konania zo sociálnych dôvodov.

Som poberateľka dávky v hmotnej núdzi a dnes mi prišla výzva od exekútora na exekučné konanie, v ktorom je uvedené že príde za prítomnosti polície a zástupcu obce spisovať hnuteľný majetok. Výška istiny exekúcie je 95 € , spolu s nákladmi exekúcie je suma cca 270,- € spolu. Akým spôsobom sa dá odvolať voči takémuto exekučnému konaniu. Exekútorovi som písomne navrhla splátky vo výške 30,- €. mesačne. Mám podať návrh na dočasné zastavenie exekúcie na súd, alebo mi exekútor musí povoliť splátky? Má exekútor právo spisovať hnuteľný majetok aj ak som v hmotnej núdzi a navrhla som mu splátkový kalendár?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak ste v nepriaznivej finančnej situácii, ktorú ste nezavinili, môžte podať návrh na odklad exekúcie (možno vyhovieť len raz). S dohodou o splátkach by musel súhlasiť ten, v prospech koho je exekúcia vedená. Právo spísať veci má.

    Zastavenie exekučného konania zo sociálnych dôvodov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.