Zavrieť

Porady

Zosilňovač wifi signálu v dome

V byte sa mi do zadných izieb poriadne neprenáša wifi signál z obývačky kôli múrom. Signál mám potiahnutý z routra v susednom dome vzdušne na vonkajšiu stenu, potom káblom do obývačky
Do zadných izieb som int. neplánovala, tak signál v nich je taký "digitálny" dig ide dig nejde. Chcem kúpiť nejaký zosilovač signálu do zástrčky, tak aby sa dali pozerať videá aj v zadných izbách.
Aký máte názor na netis E1. Dokázal by to zabezpečiť? Prípadne nejaké skúsenosti s inými zosilovačikmi. Ja totiž nemám ani šajnu, aké minimálne parametre by mal mať, aby nestrečkoval.
taiko .
1. chces zosilnit existujucu wifi, alebo rozsirit LAN a (pripadne) zriadit novu wifi pre zadne izby ?
2. ake zariadenie mas v obyvacke ?
3. na to aby si rozsirila LAN po el. rozvode musia tie rozvody byt v perfektnom stave
4. v zavislosti na rozvodoch sa moze stat, ze sused s podobnym zariadenim sa bude moct motat po Tvojej sieti. Ochrana tychto zariadeni, je vo vacsine pripadov srandovna.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

robovi je offline (nepripojený) robovi

robovi
Predpokladam, ze v obyvacke mas este na tom kabli nejaky router, pripadne AP. Ma ten tvoj router v obyvacke odnimatelnu antenu? Lebo ak ano, tak tam pripoj vacsiu omni vsesmerovu antenu s vyssim vykonom a nebudes potrebovat ziadne opakovace a podobne srandicky. Ta antena ma na vysku zhruba pol metra. Je to taka tycka. Potom ti to pojde rychlostou, ktoru mas na tom routri v obyvacke, resp. ktoru ti poskytuje provider. Budes k tomu potrebovat este kabluvu redukciu medzi konektor anteny a routra. Ver tomu, ze potom budes chytat signal este aj na dvore pred bytovkou. Kym som byval na sidlisku, tak som to mal tiez tak a bolo to suprove.

Teraz ma napadlo este taketo: Co tak premiestnit router z obyvacky niekam do stredu bytu, napr do predsiene. Signal bude rozlozeny rovnomernejsie. Staci jedna spojka na lan utp kabel za par centov a 5-6 metrov kabla.
Naposledy upravil robovi : 18.01.17 at 09:44 Dôvod: Nova myslienka?
bettylou Si to vystihol.Mám tam d-link DIR600. Premiestnenie tej skrinky mi nevyhovuje, aj keď káblu je dosť. Motal by sa mi to okolo peca na drevo a v chodbe to nemám poriadne kde umiestniť.
To prvé riešenie by mi bodlo. Vytipoval by si mi konktrétne tú tyčku a a tú redukciu.

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Ja mam na zosilenie signalu wifi extender. Staci jednoducho zasunut do zasuvky a sparovat s routrom,kdekolvek v dome chces.
Napr.tu si mozes vybrat https://www.alza.sk/wifi-extendery/1...pg=1-3&sc=6800
Mame poschodovy velky dom,signal mame dobry v kazdom kute,muz si ho obcas berie von do garaze,signal je aj v zahrade ovela silnejsi
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
bettylou toto asi hľadám, akurát neviem, či tento výkon (až 300 Mbps) postačí na videá, chcem to totiž do posilky
nunenko však tvoj router ma len 150Mbps
danno177 Chces et spristupnit klientom v posilke? V tom pripade sa pouziva profeaionalnejsie riesenie, lebo taketo bastlenie nebude poriadne fungovat.
  zbaliť

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Mal by to potiahnuť. Sú to dva prístroje (tvoria pár). Prípadne aj toto https://www.alza.sk/tp-link-tl-pa401...catid=18851699
Niekde pri routeri pichneš do zásuvky, napojíš na LAN kábel s routerom a v druhej izbe dáč druhý a ten funguje ak AP (access Point), alebo aj ako WiFi router, prípadne potom tiež káblom prepojiť s PC na druhom mieste. U tohto je vyššia rýchlosť prenosu 500Mb/s - ten "tvoj" má 300Mb/s
duves vraj tento sposob je nespolahlivy, že to vypadava, je to pravda?
robovi Nemusi byt tato sranda na jednej faze? Tzn. ze ak ma v tych izbach zasuvkove okruhy na roznych fazach, tak sa bity musia prebijat cez nulovaci vodic a tade teda prudi vsetok prud z celeho bytu, co musi teda fest rusit tu srandicku.

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-)) bettylou
nechápem, som myslela, že to pichnem do zástrčky v tej izbe, dnu dám nb a ide, či?
nunenko chápeš, je to skoro tak
buchač Nebude "sekať" video.
nunenko Teoreticky žiaden, pokiaľ máš pripojenie k internetu 50Mb/s.
Opakovač (repeater) používam https://www.alza.sk/edimax-br-6428nc...FY0aGwod0eIOew
A to, preto, aby som úspešne na chalupe bral internet od suseda, ktorý má rúter za cca 40-50 cm stenou (asi nejaká tehla) a mojou minimálne 60 cm stenou, pri vzdialenosti oboch asi 12-14 metrov od seba. Sused má ZTE Speedport Entry 2i, nastavený na maximálny vysielací výkon.
Mne opakovač pokryje celú chalupu, hrubé steny kameň aj tehla.
A ten Edimax nastaví aj amatér, no nechcem urieknuť, ale funguje dlhodobo nezproblémovo.

netis E1 si "požičaj" v slovenskej požičovni https://www.alza.sk/search.htm?exps=netis%20E1, nebude vyhovovať vrátiš.

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som taiko
Ak chces rozsirit existujucu wifi, ja by som si kupil nejaky accesspoint a pripojil ho ethernet kablom k existujucemu routru. Pride mi to ako najspolahlivejsie riesenie.
Nevyhodou ale je ze musis potiahnut ethernet kabel cez byt a aj konfiguracia je trosku narocnejsia.
Naposledy upravil taiko : 18.01.17 at 07:17
bettylou to si môžem potiahnuť kábel rovno z povaly,, v stene je trubka - vedenie, ale vývod mám za nábytkom. Som to práve chcela bez ťahania tých kadejakých káblov. Pichnem do zásuvky, ono si to vyhľadá najsilnejší (teda môj) signál a ide normálne ako keby bol nb v obýváku. Podľa reklamy to tak vyzeralo. Vyzerá to zložitejšie. fok
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
robovi Takze, kedze byva na jednom poschodi a chce pokryt cely byt, tak vyhovuje omni antena 7 dBi.
misoft Ak by mala router s dvoma-troma anténami - každú treba nakloniť. Anténa v smere jej fyzickej osi vyžaruje menej (oveľa) ako v kolmici na svoju os.
Ak každú naklopí (pri dvojanténe) o 90°, pokrytie sa zväčší, pri trojanténe všetky o 90° (ako osi X,Y,Z) a pokrytie bude ešte lepšie.
danno177 Vačší počet antén na AP je na ščítavanie signálu preto nemôžu byť naklonené tak aby tzv. na seba nevideli.
  zbaliť

taver44 je offline (nepripojený) taver44

taver44
Mal som rovnaký problém a použil som wifi extender. Kúpil som si jednoduchý repeater od Xiaomi a spĺňa všetko to, čo som od neho čakal. Opakujte wifi signál na záhradu a ani to celú sieť nespomaľuje.
Naposledy upravil Chobot : 11.05.19 at 14:21
Chobot Ale no tak... takto okato?

Včera si sa registroval a hneď si prispel do 2 roky starej diskusie a nejakým odkazom na niekoho (asi tvoju) stránku. Potrebuješ dvihnúť návštevnosť tej stránky?

Odkaz som ti vymazal.

Zosilňovač wifi signálu v dome

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.