Zavrieť

Porady

Maximum a minimum VZ pri PN

Dobrý deň, viem že sa o tomto už veľa popísalo, ale stále mi nieje úplne jasné - sociálna poisťovňa má daný maximálny a minimálny VZ na nemocenské dávky.Týka sa toto maximu a minimum aj výpočtu zamestnávateľa pri náhrade za PN počas prvých desiatich dní?Alebo sa vypočíta denný VZ zo skutočného príjmu bez ohľadu na to, či tieto hodnoty presahuje alebo nedosahuje?Mrzí ma ak opakujem niečo , čo tu už bolo, ale nepodarilo sa mi to nájisť.
Naposledy upravil Mila : 09.11.04 at 12:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Mila
    Nikto mi nepomôže?
    odkaz na zákon, ktorý hovorí o prvých 10tich dňoch platenia náhrady príjmu pri dočasnej PN - zákon č. 462/2003, § 7, 8 + odvolávka na zákon č. 461/2003 § 55.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Mila, DVZ na náhradu príjmu sa počíta temer rovnako, ako DVZ na nemocenské, len s tým rozdielom, že sa neuplatňuje záverečné "useknutie" DVZ maximálnou možnou sumou 472,273 Sk.

    Čiže za rozhodujúce obdobie spočítame VZ, z ktorých poistenec platil na nemocenské poistenie a vydelíme to počtom dní rozhodujúceho obdobia (vylúčime dni nemocenskej, OČR, nepl.voľna, absencie...). Dostaneme DVZ na účely náhrady príjmu.

    Mila je offline (nepripojený) Mila

    Mila
    Prečítala som, ďakujem.Ak som to dobre pochopila, tak pre zamestnávateľa obmedzenie výšky neplatí.

    gata 81 je offline (nepripojený) gata 81

    gata 81
    ahojte poradáci,
    jeden môj známy ma zamestnanca ktorý robi na pol.prac.úvazok. na pn bol od 25.9. - 05.10.2009 a neviem mu poradiť ako vypočítať VZ a kolko jej má zaplatiť PN. mzdách sa vôbec nevyznám...ma min.mzdu na hodinu a hodiny mam podla prac.dní...viete mi poradit?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gata 81 Pozri príspevok
    ahojte poradáci,
    jeden môj známy ma zamestnanca ktorý robi na pol.prac.úvazok. na pn bol od 25.9. - 05.10.2009 a neviem mu poradiť ako vypočítať VZ a kolko jej má zaplatiť PN. mzdách sa vôbec nevyznám...ma min.mzdu na hodinu a hodiny mam podla prac.dní...viete mi poradit?
    odkedy je zamestnancom firmy ?

    Maximum a minimum VZ pri PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.