Zavrieť

Porady

Preplatok na RZZP za rok 2015 - nie je zrazená daň

Dobrý deň,
ja sa pozerám do RZZP a nikde tam nevidím zrazenú daň, mám vykázané preddavky 715,92€ vypočítané poistné 657,98€, Výsledok RZ je preplatok 57,94€ a ten nám bol aj poukázaný na účet. Tak teraz je chyba V RZ alebo to mám dať do PoZD.
Ďakujem za odpoveď
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Pýtaš sa ako SZCO alebo zamestnávateľ?
lazyman kombinácia SZCO + zamestnanec
lazyman preplatok mam ako SZCO, ako zamestnanec mam OK
veronikasad Neplatil si vyššie preddavky ako si mal a potom ti vracali nie preplatok RZZP, ale poistné zaplatené bez právneho dôvodu ?
lazyman hmm ak to tam má byť nejak označené, tak nie je. V texte oznámenia mám nepísané preplatok..
veronikasad skontroluj si predpis preddavkov z RZZP za rok 2014. Pri súbehu zamestnania a podnikania nemusíš platiť preddavky z min. vymer.základu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    magdika je offline (nepripojený) magdika

    magdika
    aj ja som mala podobný prípad preplatok z RZZP za jediného zamestnanca. Zamestnancovi po zdanení vrátili na jeho vlastný účet a zamestnávateľovi poukázali na podnikateľský účet bez zdanenia. Ja som to dala do ostatných zdaniteľných príjmov v JU. V minulosti, keď mal SZČO preplatok, tak to bolo hneď zdanené zdr. poisťovňou

    Preplatok na RZZP za rok 2015 - nie je zrazená daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.