Zavrieť

Porady

Byrokratické absurdnosti

človek snažiaci sa prežiť
Podnikateľ dostane pokutu, ak jeho dodávateľ nelegálne zamestnáva
Všetci podnikatelia si od 18.06.2016 musia overovať, či zamestnanci ich dodávateľov nevykonávajú nelegálnu prácu. Prijatie práce či služby od dodávateľa, ktorý pri ich dodaní využíva nelegálnu prácu, totiž pre objednávateľa znamená porušenie zákona a pokutu od inšpektorátu práce - zákon totiž ani nedefinuje, čo sa rozumie pod pojmom „dodanie práce“ a „dodanie služby“. Aby sa zamedzila nevedomosť objednávateľa o porušovaní zákazu nelegálneho zamestnávania, zákon dodávateľovi ukladá povinnosť poskytnúť objednávateľovi na požiadanie údaje o fyzickej osobe, ktorá vykonáva danú prácu alebo poskytuje objednanú službu. Overovanie všetkých skutočností, ktoré definujú nelegálnu prácu, je však prakticky nemožné.

Vyhralo to anketu o o najabsurdnejší byrokratický počin roku 2016.....
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

To je skoda vobec komentovat, lebo tych absurdnosti su to stovky. Tu pomoze naozaj asi iba emigrovat.
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
A teraz Fico sľubuje, že vlastne by prípadne aj mohol napraviť niečo málo z toho, čo pokazil.
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ing. Ľubomír Janoška
A teraz Fico sľubuje, že vlastne by prípadne aj mohol napraviť niečo málo z toho, čo pokazil.
len mu treba dat na to aspon este zo 20 rokov a volit ho?
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
ivka70
Ing. Ľubomír Janoška
A teraz Fico sľubuje, že vlastne by prípadne aj mohol napraviť niečo málo z toho, čo pokazil.
len mu treba dat na to aspon este zo 20 rokov a volit ho?
prečo píšeš také smutné veci?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

tohtoročné nominácie boli vyrovnané - ja by som dala hlas hned 4 absurdnostiam
2 0
vierkanevierka vierkanevierka

vierkanevierka je offline (nepripojený) vierkanevierka

človek snažiaci sa prežiť
Mila willlma myslim,
ze tych absurdnosti by sa dalo najst este neurekom, otazka znie, preco to vobec niekto navrhne, ako je mozne, ze to niekto schvali......a ako je mozne, ze my sme ochotni, tieto absurdnosti brat vazne a este sa prikladne danovo, uctovne a podnikatelsky snazit, tymto absurdnostiam vyhoviet?

A este sa nam za podobne absurdnosti vyhrazaju pokutami?
0 0
vierkanevierka vierkanevierka

vierkanevierka je offline (nepripojený) vierkanevierka

človek snažiaci sa prežiť
odkaz pre Ing. Ľubomír Jánoška

Uz vyraz, ze Fico slubuje spada do kategorie, a podme sa smiat......lebo on slubi, prisaha, potom poprie, ale to nie je jeho vina, ale inych, zase slubi, potom slubene zrusi, ako v tej rozpravke, Pysna princezna, rusim to, co som zrusil a slubujem to com som slubil, pred tym nez som zrusil co som slubil )

musim sa nejako naucit, zaradovat komenty pod komenty
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Kedysi sa Československo nazyvalo absurdistanom, nastupnicke štaty zostali verné tomu odkazu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať