Zavrieť

Porady

SZCO bez vykonavania cinnosti - ako zrusit najjednoduchsie?

Dobry den,

mam prijem zo zavislej cinnosti (som zamestnancom na plny uvazok, platim dane a odvody). Okrem toho som bol v maji 2016 zapisany do registra financnych poradcov NBS. Ako som sa dozvedel teraz, stal som sa tak SZCO a mal som sa zaregistrovat na DU, v zdravotnej poistovni a poziadat o pridelenie ICO, Nic z toho som zatial neurobil.

Financne poradenstvo som ale nevykonaval, nemal z toho ziaden prijem, chcem si dat tu registraciu zrusit v najblizsom case. Mozem to urobit tak, ze ked tu registraciu zrusim teraz, tak sa nemusim nikde registrovat ani podavat danove priznania za 2016 a rozne zuctovania?

Pripadne aky postup by ste mi poradili, nech s tym mam co najmenej opletaciek?

Dakujem
JM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nuž ...

    Najskôr zruš registráciu v NBS - požiadaš o to spoločnosť, pre ktorú si robil... chvíľku to trvá
    Ako to poriešiť s DU - po správnosti by si sa mal zaregistrovať - za neskorú registráciu je pokuta (možno 30 eur, možno aj viac?) . neviem, že ako to riešiť teraz - (žeby zahrať mŕtveho chrobáka?) - radšej si to over ! ... a aj voči ZP si mal povinnosti, IČO netreba .A čo sa týka DP - ak si naozaj nemal žiadny príjem - môžeš požiadať zamestnávateľa o RZD .

    SZCO bez vykonavania cinnosti - ako zrusit najjednoduchsie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.