Zavrieť

Porady

Kolísanie otáčok vo volnobehu

Problém mám s autom peugeot 207 sw r.v 2006 benzín. Kolíšu otáčky vo vlnobehu a nevieme prísť na chybu stretol sa niekto s takýmto problémom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    ci aj za jazdy je problem?....mne to obcas robi fabia ,,,pravdepodobne mam spinu v tzv:vaha vzduchu... nevsimam si to nech si kolise ,inac jazdi v pohode a ked budem mat toho viac na servis tak dam to precistit.....ale na dialku ti to nikdo nezdiagnostikuje ked v servise si neporadily..

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Nemal som sice Peugeot, ale na Opli mi podobny problem sposobovalo benzinove cerpadlo. Pozrel/vymenil by som aj palivovy filter.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    ak to nie je palivom natankovaným na nesprávnej čerpačke tak je to palubný počítač nazvime to riadiaca jednotka
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko Pravda, to palivo ma nenapadlo. Take "fajne" maju napr na cerpacke Jurki pri Brusne
    willma idem oponovať - už dlho sa nedokázalo ani v skúšobnom labáku na podnet SOI, že by na JURKI bolo nekvalitné palivo. Pokiaľ o tom niečo viem, sú povinní na každej odoberať kontrolné vzorky po doplnení PHL a robia sa aj námatkové kontroly kvality. A mimochodom berú od slovnaftu.
    pavol54 podľa mňa je správna čerpačka tá, kde je vždy pohyb áut je predpoklad rýchlej obmeny v nádržiach inak PHM dodávajú na Slovensko len traja výrobcovia predajcovia ich od nich odoberajú
    taiko @wilma nuz ja len co obcania na trhu spominali a na onej pumpe tankovali. Ta pumpa je v regione " znama ". " Ides tankovat ? Joj len preboha nie na Jurki. " A je pravda, ze tam tankujuce auto malokedy vidno.
    willma keď začínal spravil si zlé meno a to sa ťažko napráva. Názory na kvalitu paliva pretrvávajú podnes aj keď už to dávno nie je pravda.
    taiko @wilma. Nuz neviem, ja som zle skusenosti pocul od nedavno tankujuceho. Je mozne, ze ich len potreboval ohovorit, ale ja to veru skusat nebudem
    lujza.j Jurki je len "nazov"kazda cerpacka je v prenajme...kazdy ma."svoje"palivo od.koho.chce....a ake chce....a to co by mali a co sa dokazalo alebo nie....zabudnite.palivo ktoremu chyba "chlp"...aby nebolo v poriadku je furt v norme....len co nato motor....?!
    misoft Lui - čerpačka v prenájme, ale prevádzkuje ju istá (povedzme) persóna, ktorá nemusí byť celkom kóšer. Podobná čerpačka v okolí bola Podbrezová - Šajgal ˇ(áno - presne ten Šajgal, ktorý je obvinený z vraždy Kubašiaka). Tam mali 30% vody v palive vždy.
    pavol54 tá voda bola v ktorom palive?
    willma majiteľ dal do prenájmu len minimum. z celkového počtu cca 60 je v prenájme 5-7.Ostatní na čerpačkách sú jeho zamestnanci.
    misoft Pali.... u Šajgala bola voda vo všetkých benzínoch a aj v nafte.... hrdil sa tým, že má "najlacnejšie" palivá - a už sa vie prečo. On totiž čistil a odvodňoval podzemné nádrže raz za dva roky. A keď prestali prichádzať zákazníci - spolumajiteľ - vieme ako dopadol.
    pavol54 neviem čo sa nepáčilo nejakému inteligentovi na mojej odpovedi. Ak mi kolíšu otáčky z ničoho nič je vždy treba začať od paliva a až v druhom rade od nastavenia spaľovavacích procesov v motore
    taiko ani moja odpoved nebola odpovedou podla nestastnika . Lebo taiko, lebo pavol zeby ?
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Hmmm...keby len jeden.

    Možnosti riešenia problému je viacero :

    1. Študovať, lúskať, boriť sa....
    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl

    2. Nastavovať, nechať sa realizovať nejakým laikom systémom pokus - omyl. Kľudne viac dobabre, ako opraví.

    3. Zbehnúť do servisu, kde majú diagnostiku.

    Osobne som za variantu poslednú.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    79lienok V servise na diagnostike neprišli na chybu
    buchač Hm...
    1. Zlý autoservis ?
    2. Zlá diagnostika ?
    3. Zlý automechanik ?

    ...a včul si vyber. Žeby všetko dokopy ?
    79lienok Možno
    buchač Neviem, kde si bola.

    Smiešny servis má diagnostiku (šmejd) s nekompletným softvérom.
    To znamená, že mechanikovi diagnostika vyhodí viacero možných závad, no nevyhodí presne konkrétnu a tým pádom aj riešenie závady.
    Oficiálna a tým pádom aj drahá diagnostika funguje úplne inak...opačne. Vyhodí presnú závadu a aj jej riešenie.
    79lienok Vyskúšame aj túto možnosť
    79lienok Spôsobila to voda v benzíne na čerpacej stanici Sl. poškodilo vstrekovače paliva. Vymené opravené.
    expeeert Ja mám niečo podobné, asi budem musieť aj ja vymeniť, tiež mi to robí, ako by občas zadrhával motor.
    Na diagnostike nezistili nič, resp. zistili, ale podľa názvu chyby to mohlo byť čokoľvek v motore.
    Rovnako som mal problém odvtedy, ako som tankoval na Slovnaftáckej pumpe. odvtedy tam už netankujem, ale chybu motora mám vyhodenú stále. Koľko ťa stála oprava?
    79lienok Trysky 140 plus robota
      zbaliť

    Kolísanie otáčok vo volnobehu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.