Zavrieť

Porady

Ukončenie PP uplynutím výpovednej doby

V minulom roku som oboznámil zamestnanca s tým, že by som rád ukončil PP nakoľko mi práca nevyhovuje (cestovanie, nižší plat..). Následne som osobne doručil zamestnávateľovi výpoveď (1 kópia je u mňa), ktorú však nechcel zo začiatku prijať. Následne sme prišli k tomu, že začala plynúť výpovedná doba 2 mesiacov od prvého dňa v nasledujúcom kalendárnom mesiaci. Tj. výpovedná doba konči 31.01. (01.02. nastupujem do novej práce) O tejto výpovednej dobe zamestnávateľ vedel, hľadal náhradu, ktorú však nájsť nedokázal. Výpoveď mi samozrejme vtedy ani teraz podpísať nechcel a odložil si ju na stôl s tým, že ak skončí výpoveď riadne ukončím PP. Nastala však táto situácia a zamestnávateľ si začal určovať podmienky, pri ktorých mi výpoveď podpíše a pustí ma. Žiada aby som aspoň týždeň chodil po novej robote na pár hodím do starej roboty kde budem zaškolovať nového človeka. Otázka znie má právo odo mňa žiadať takéto veci a určovať podmienky aj po uplynutí VD. Ako som krytý keď moju odovzdanú výpoveď priamo na pracovisku nepodpísal (ale povedal, že skončením VD ma uvoľní). Ako zamedzím tomu aby ma náhodou neukončil, ja neprídem a on mi naďalej dva mesiace bude písať absenciu a nebudem sa vedieť zamestnať. Sú na to nejaké páky, ktoré kryjú zamestnanca v takomto prípade ak by som proste prvého už do tej starej práce neprišiel ? ako sa potom dostanem k papierom, ktoré patria k ukončeniu PP. Za vaše prípadné rady a pomoc ďakujem.
Naposledy upravil Norbi121993 : 25.01.17 at 13:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie si kryty, lebo nemas ziadne potvrdenie, ze si mu v novembri vypoved dorucil.
    Takze v pripade sporu by si to nevedel preukazat a zamestnavatel moze povazovat tvoje nepridenie do prace vo februari za absenciu.
    Kryty by si bol, keby si to prevzatie vypovede mal podlozene.
    Zapoctovy list ti musi dat, aj keby si mal absenciu, ale moze to natahovat a PP ti neukoncit.
    Dalsia vec je, ze ak mas podpisanu v zmluve nahradu skody za nedodrzanie vypovednej doby, tak este aj tu moze ziadat.
    Norbi121993 čiže v tomto prípade je jediné riešenie tých pár dní prísť, zaškoliť nového človeka a normálne sa dohodnúť na výpovedi tak aby bol on spokojný? je to nefér ale v prípade toho, čo sa môže stať, je lepšie vyhovieť.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Výpoveď je jednostranný akt - zamestnávateľ s ňou nemusí súhlasiť. Ale je dôležité, aby bola doručená - keby si ju bol poslal poštou, nemusel si teraz mať hlavu v smútku. teraz sa sním už nejako dohodni - aby PP skončil, tak ako si mal v pláne (že bude platiť tá výpoveď). a zober to aj z jeho strany - potrebuje asi zaškoliť nového človeka
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Norbi121993 ďakujem za odpovede. Pekný zvyšok dňa prajem.
    Deniska57 Ja by som to tak čierno nevidela. Každá palica má dva konce. To, že on potrebuje zaučiť nového človeka, nie je vecou odchádzajúceho zam -- ca, ale zam -- teľa. Na takéto ,, vydieranie " zam -- teľ nemá žiadne právo. V najhoršom mu okamžite pošlite žiadosť formou ,, DOHODOU " k 31.01 .2017, a uviedla by som náležitosti, že mám podanú výpoved, , VD končí 31.01.2017. DOPORUČENE -- POŠTOU. Veľa šťastia. D.
    Katy a R deniska - on nedoručil výpoveď - takže ak by ju teraz poslal, tak VD určite nekončí 31.1. A na dohodu treba obidve strany!
    Deniska57 Zdravím. Prečo ste toho názoru, že on výpoved nedoručil? Ved vedúci ho má na stole. Zoberte opačný prípad. Zamestnanec odmietne prevziať výpoved. Stací zam -- teľovi, aby mal svedkov, že odmietol prevziať, a výpoved je platná. Ja si myslím , že to platí aj opačne. D.
    Katy a R pretože nemá doklad o doručení - a ani o žiadnych svedkoch nič nepíše. Podľa toho, čo uviedol, nevie preukázať , že výpoveď doručil - čiže môže len dúfať, že to zamestnávateľ zoberie (čo ak zamestnávateľ hodí do koša? - ako dokáže, že dal výpoveď)
    veronikasad Otázkou tiež je, či to vôbec bolo formulované ako výpoveď, pretože na výpoveď žiadny súhlas zamestnávatela nepotrebuje ... (len musí preukázať že bola doručená)
    Deniska57 Súhlasím s Veronokou. Nech mi všetci prepáčia, ale stojím na strane zamestnanca, nakoľko aj ja som iba zam -- nec a nie vedúci, Vedúci podľa mňa si nemôže dovoliť odmietnuť podpísať prevzatie výpovede. Aj TO HOVORí O JEHO CHARAKTERE. Ak ja niečo odovzdávam, je to jeho povinnosť potvrdiť, že to prevzal, a nie riešiť či ho pustí a za akých okolností alebo nie. Správanie zamestnávateľov je u nás na zaplakanie. Môj názor, nikto s tým nemusí súhlasiť.
    Katy a R deniska - lenže zadávateľ len chcel vedieť, ako z tohto von - keďže nič nemá v rukách (doručenie) - musí sa len spoliehať na to, že sa zo zamestnávateľom dohodne po dobrom ...čo už teraz narobí, keď spravil chybu pri doručovaní? už v prvej odpovedi som napísala, že keby bol hneď poslal výpoveď poštou ... lenže "keby" mu je terazky na .. dve veci. A keďže nepoznám ani jednu stranu, ani ich pohnútky - nedovolila by som si písať ani o charaktere zamestnávateľa, ani o charaktere zamestnanca ...
      zbaliť

    Ukončenie PP uplynutím výpovednej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.