Zavrieť

Porady

Nepoužívanie vozidla v celom zdaňovaciom období, môžem oznámiť zánik daň. povinnosti?

Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu. V majetku s.r.o. máme jednu jazdnú súpravu, ktorá nebola vôbec využitá v priebehu celého roka. Takže na ňu neboli uplatňované žiadne výdavky. Keďže sa pokazila a bola nepojazdná podarilo sa nám ju predať až teraz v Januári. Chápem to správne, že keď sa vozidlo vôbec nepoužívalo, neuplatňovali sa ani žiadne náklady, odpisy by sme tiež neuplatnili môžem oznámiť zánik daňovej povinnosti k 31. 12. 2015?? Problém vidím v tom, že vozidlo sme nevyradili z evidencie na dopravnom inšpektoráte - šéf nato "nemal čas"

Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Prajem pekný deň a víkend
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Tak teraz bude "mať čas" platiť daň, lebo vozidlo je v evidencii a nedošlo k tomuto(citujem Finančnú správu) : "Nakoľko nepoužívanie vozidla nespôsobí prerušenie samotnej podnikateľskej činnosti, vozidlo evidované v Slovenskej republike je predmetom dane počas celého zdaňovacieho obdobia."
    Link https://www.financnasprava.sk/sk/pod..._na_podnikanie
    Lenka298 Ďakujem veľmi pekne za radu No už mu nič iné neostáva, len to pekne celé zaplatiť
    MartaRB Keď môžem poprosiť radu, mam taký istý problém, ale súkromné vozidlo používané na firemné účely v roku 2015, v roku 2016 už nie. Pri vystavení DP mi program vyhodí chybu keď zadám 31.12.2015 ako zánik DP. Mám to ignorovať alebo niečo robím zle? Ďakujem

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    má možnosť urobiť opravné daňové priznanie za r. 2015, kde vozidlo uvedie, vyznačí, počet mesiacov kedy vozidlo využíval na podnikanie = 0 a daň mu vzíde nulová. akurát dostane možno pokutu. za r. 2016 dorobí normálne daňové priznanie a vyznačí zánik daňovej povinnosti z dôvodu vyradenia vozidla. ja by som to riešila takto. či sa mýlim?!

    Nepoužívanie vozidla v celom zdaňovaciom období, môžem oznámiť zánik daň. povinnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.