Zavrieť

Porady

mama mi nechce dovolit hada ako ju presvedcit?

Mama mi nechce dovolit chovat hada ako ju mam presvedcit a neboji sa hadov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ak bývaš u rodičov a nie si zárobkovo činný,tak nijako. Ak si zárobkovo činný,tak sa odsťahuj do vlastného bývania a tam ti zakazovať nemôže.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Soňa K, Kabaka123, Chobot, Terezia13, afrikánka, Ing. Ľubomír Janoška, Mila123
    7

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž hadík @peter had: asi takto:
    A) Ak si stále u rodičov v ich byte = ICH pravidlá!
    B) Ak si u rodičov a chovajú ťa = ICH pravidlá!
    C) Ak si u rodičov a nie si plnoletý = ICH pravidlá!
    Ak neplatí C) - odsťahuj sa a budú TVOJE pravidlá, lenže potom narazíš na INÉ pravidlá - pravidlá chovu divej a exotickej zveri a hady tam patria. Takže potom by bolo
    D) Ak si plnoletý a nebývaš s rodičmi = pravidlá chovu divej a exotickej zveri... a k tomu si musíš naštudovať http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-178 a hlavne http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-143
    Tak si vyber.
    A to nehovoriac o tom, ak vybavenie musíš k tomu chovu mať! Obyčajné akvárko stačiť nebude!

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Mama je rozumná žena a mal by si ju poslúchnuť.Aj keď sa hadov nebojí,zrejme vie že hady sú citlivé tvory a vyžadujú zvláštne podmienky pri chove v zajatí a tieto podmienky mu ty zrejme nebudeš schopný vytvoriť.......problémy s chovom majú aj skúsení chovatelia...

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    troniik, tronik, Kabaka123, alaya1, Terezia13
    Nevhodné (1)
    4

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    U koho bývaš, toho pravidlá musíš dodržiavať. Dá sa z toho ľahko vyvlieknut. Len na to asi nemáš ešte vek a príjem.
    Skús porozmýšľať, aké argumenty ci slová by na mamu zabrali. Ale asi nemáš dar presviedčania (a hovorenia toho, čo druhí potrebujú počuť).

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    mama vie viac predvídať, čo sa v domácnosti s hadom môže stať, ak ti tá záľuba ostane, môžeš chovať hady vo svojej domácnosti, musíš teda trošku vydržať

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nepises,kolko mas rokov,ake mas skusenosti s chovom zvierat,aky si zodpovedny a ani dovod,preco ti ho mama nechce dovolit.Takze tazko odpovedat.
    Ale nakolko byvas u rodicov,v ich dome,musis respektovat ich rozhodnutie.Asi vedia,aky maju dovod.

    Ja mam rada zvierata,aj ich mame doma dost,ale hada by som tiez nedovolila,brrr!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft - nie je had, ako had - napr. taká hadica - tú len stočíš a niekde zavesíš ......
    Mária27 Čo si zvierací rasista? Mali sme doma dvoch hadov asi 3 - 4 roky, takmer stále boli za sklom. Nemusela som ich chodiť venčiť, ani chlpy nepúšťali ...
    misoft .....stačilo len zavesiť..........
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dúfam, že sa jedná o mambu čiernu....
    Tej sa predsa nemusí báť...pohrýzla by ju len raz...
    ---------------------------------
    Ja som onehdá dcére ani psa nedovolil.
    Teraz má síce mačku...ale býva vo vlastnom.

    mama mi nechce dovolit hada ako ju presvedcit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.