Zavrieť

Porady

DZMV-kto platí daň z motor.vozidiel?

Dobrý deň.
Môže auto zaradené v majetku firmy A, používať aj firma B na pracovné cesty (cestovné náhrady)? Firma A zaplatí daň za toto vozidlo (nakoľko je to jej auto, ktoré používa na podnikateľské účely). Ale akú má povinnosť firma B vo vzťahu k dani z motor.vozidiel za toto auto?
Konateľ je v oboch firmách tá istá osoba. A pár krát do roka využil auto z firmy A vo firme B na cestovné náhrady - je to vôbec možné? A kto platí daň z MV?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Žiadnu. ak vozidlo používaa firma A na podnikanie (tj. je držiteľom vozidla), tak daňovníkom je táto osoba (tj. firma A). A firma B by mala podľa môjho názoru zaplatiť napr. za prenájom takéhoto vozidla. Ale z titulu dane z motorových vozidiel nemá žiadne povinnosti - tie má firma A.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janiely to som si aj myslela, chápem, ale ešte mám doplňujúcu otázku, tá firma B si nemôže na toto auto písať cestovné náhrady, však? Na cestovné náhrady môže byť použité len vozidlo, ktoré sa nepoužíva na podnikanie, že? T.j. musí to byť len nejaké súkromné.
    Reina Výdavky sú: a to PHL - bločky a ten prenájom :-)
    janiely no jasné, myslela som skôr, klasické cestovné náhrady + amortizácia (to je možné len pri aute, ktoré sa nepoužíva na podnikanie, či?) ďakujem moc krát.
    Reina Cestovné náhrady v zmysle stravného áno (aj konateľ je podľa zákona dane z príjmov braný ako zamestnanec). Podľa môjho názoru však náhrada za km 0,183 nie :-). Tam by to mohlo byť v prípade, ak by to bolo SZČO a auto nezaradené do ponikania :-).
      zbaliť

    DZMV-kto platí daň z motor.vozidiel?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.