Zavrieť

Porady

Daňový bonus vyplatený v RZD

Môže si zamestnanec určiť bez nejakého dôvodu, že nechce, aby mu bol vyplácaný daňový bonus mesačne, ale iba raz ročne v ročnom zúčtovaní ?
(len preto, že sa im viac páči, keď dostanú daňový bonus naraz v sume 500,- € pri dvoch deťoch.) Ja tvrdím, že je to príjem pre dieťa a že mu patrí mesačne a nie len raz za rok a aby si sporili iným spôsobom, nie cez daňový bonus. Len neviem, či to má oporu v nejakom zákone.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, môžu si ho takto uplatňovať. Je to vlastne akási úľava na dani, nie príjem dieťaťa. Pozri § 33 Zákona o DzP.

    Len upresním, že otázky nedávame ako debatu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze, jednoducho on nepoziada a nepodpise uplatnovanie pocas roka, az v RZD.
    Nie je to prijem dietata, je to prijem pracujuceho rodica (ak ziadny z rodicov nepracuje, na DB nie je narok).

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Je to vec daňovníka, či si o to požiada, alebo nie!
    Ale sa riadne čudujem, že to niekto takto vidí - prečo by som mala nechať moje peniažky sušiť na účte DU? ... nakoniec sa môže stať aj to, že dostane menej (alebo aj nič)!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kysel no veď práve, ono sa to vo firme rozšírilo, lebo jeden otecko si neuplatňoval v priebehu roka a tak dostal v ročnom zúčtovaní 1000,- € ( na 4 deti) a teraz sa to každému zapáčilo a chcú to takto, lenže ak si to zadajú 30 rodičia, tak v ročnom zúčtovaní budem mať vysoké preplatky a mám obavy, že daňový úrad sa príde pozrieť, že čo sa to tu deje ???
    Tweety takýto postup je legitímny
    Katy a R prečo by si mal mať z toho obavy ?
    Len aby potom zamestnanci neboli prekvapkaní, keď sa náhodou dačo stane (napr choroba ) - a nebude žiadny DB za celý rok! Ale kto chce kam ....
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môže sa tak rozhodnúť, ale rovnako sa mu môže stať že napr.z titulu dlhodobej PN nedosiahne ročný príjem vo výške 6-nasobku min.mzdy a nevznikne mu nárok na doplatenie za mesiace, kedy podmienku príjmu splnil

    Daňový bonus vyplatený v RZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.